УРСУЛА Е МАШКО? Инспирацијата за овој зол лик не стигна да ја види својата цртана верзија

Наскоро Дизни ќе ја реализира „live action“ верзијата на „Малата сирена“, а во улогата на злобната Урсула ќе се појави Мелиса Меккарти.

Но, ретко кој знае дека инспирацијата за овој лик е всушност, машко. Таа е направена според Дивајн (Харис Глен Милтсид) кој се прославил со својот ексцентричен изглед, злобен глас, високи веѓи и црвен кармин.

Тој починал во 1988 година од срцев удар и никогаш не ја видел својата екранизирана верзија, бидејќи цртаниот филм е реализиран во 1989 година.

Слични објави

Едноставен лек за проширени вени

Igor

Сандра Африка го „фрцкаше“ задникот во Гевгелија, а позната светска порно-ѕвезда ѝ остави коментар! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НАРЦИС ИЛИ ОШТЕТЕН? Вашиот тип на маж открива многу информации и за вас

Igor

Храна која може СЕРИОЗНО ДА ВИ НАШТЕТИ ако ја јадете во погрешно време

Igor

Следниот агент 007 нема да биде жена: Може да биде било која боја, но ќе биде машко!

Еспресо

„Грдата Бети“ е бремена! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

16 − 6 =

Слични објави

Восочните фигури на Меган и Хари повеќе не се покрај кралицата во музејот „Мадам Тисо“!

Слободен Печат

Шварценегер со 28 години помлада девојка лудуваше на Октоберфест (ФОТО)

Igor

Туна објави фотографии од када, ама не е сама (ФОТО)

Igor

Вреди да се посети: „Љубојна” ќе одржи (unplugged) акустичен концерт!

Igor

Вежби за природно зголемување на градите

Igor

Водителката Ирена Спировска наскоро ќе заплива во брачните води? (ФОТО)

Еспресо