28.4 C
Скопје
17:07 - 25 јуни, 2024

Ознака : сами

АстроСлајдерХороскоп

На тест на судбината: Три знаци од Зодијакот ќе бидат принудени да се борат за своето место во јуни

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои судбината ќе ги тестира за нивната сила и колку можат да издржат (и дали можат?) во јуни 2023...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Чарли Шин лут на ќерка си што отворила профил на ОнлиФанс, „ова не се случи под мој покрив, туку кај мајка ѝ“; мајката ја брани: „одлука не е донесена според ставот на куќата во која живее“

Еспресо
Чарли Шин не го оправдува изборот на неговата ќерка да отвори профил на социјалната платформа ОнлиФанс. Актерот збесна откако 18-годишната негова најстара ќерка Сами Шин,...
СлајдерХороскоп

Интровертни личности: 3 хороскопски знаци кои обожаваат да бидат сами

Еспресо
Луѓето кои сакаат да бидат сами обично се сметаат за интроверти. Дружењето знае да биде многу напорно за интровертите и затоа ним им треба да...
Здрави навики

Напиток кој ќе ве спаси од мамурлакот – Подгответе го веднаш сами!

Еспресо
Главоболка, гадење, нагон за повраќање, вртоглавица, сува уста, исцрпеност, мачнина… Ова се чести последици по новогодишното славење. За среќа, постои домашен лек кој многу може...
СветСлајдерСцена

Кралицата Елизабета и принцот Филип ќе бидат сами за Божиќ и нема да го прослават

Еспресо
Најстарите членови на британското кралско семејство, кралицата Елизабета II (94) и нејзиниот сопруг принцот Филип (99), Божиќ за првпат од 1949-та година ќе го дочекаат...
Секојдневие

Направете сами: Замка за овошните мушички во домот

Еспресо
Мушичките кои доаѓаат по овошјето во домот и останатата храна, не се опасни меѓутоа се здодевни. Постојат начини да направите сами замка за мушичките, а...
Секојдневие

Решение за проблемот со алергискиот ринитис: Направете сами лек против кивавица

Еспресо
Доколку имате „среќа” за време на пријатните пролетни денови, со сите перипетии кој ни ги донесе коронавирусот, да ве мачат и алергии од полен и...
Секојдневие

Три бабички не сакаат да бидат сами во изолација – Се собрале заедно и се снабдиле со вино (ВИДЕО)

Еспресо
Три бабички од Англија на возраст од околу 70 години одлучиле самоизолацијата да ја поминат заедно. Дорен Брнс, Ерол Спарк и Доти Робинсон се познаваат...
Секојдневие

Не можете да најдете маски за лице или пак ви се прескапи? Еве како САМИ да направите маска за само 1 минута! (ВИДЕО)

Еспресо
Оригинален начин како сами да подготвите маска за лице за да се заштитите во време на пандемијата на коронавирусот.  Без грижа, не мора секој ден...
Секојдневие

Не им одолеаа ниту славните дами: Во овие панталони секоја жена изгледа витко! (ФОТО)

Еспресо
Освен што во нив секоја жена изгледа одлично, тие се и многу удобни… Овој крој е вистинска добитна комбинација. Во нив сите вишок килограми ќе...