19.9 C
Скопје
18:58 - 18 мај, 2022

Ознака : маски

Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

НОВИ СОЗНАНИЈА ЗА КОВИД: Стигнуваат факти за тоа дали и колку ни користат маските!

Ј.К.Д
Од најновата меѓународна студија објавена во Journal of The Royal Interface, пристигнува потврда (ако сè уште имало потреба) за корисноста на маските: според она што...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

МИА КОСТОВА РЕВОЛТИРАНА: Ќе се вработам во „Ист Гејт“ и ќе влегувам во молот, лажен сертификат не користам

М.Р.
Познатата некогашна водителка и инфлуенсерка Миа Костова отсекогаш важела за личност која нема проблем да сподели приватни и интимни детали од сопствениот живот. Несомнено е...
Ви препорачуваме на СП Здравје Истражувања Слајдер

ИСТРАЖУВАЊЕ: Во 2020 година во светот се користеле три милиони маски во 1 минута

И. Т.
Во текот на 2020 година, во светот се користеле вртоглави 129 милијарди маски на месечно ниво, а овие бројки укажуваат на потребата од соодветно отстранување...
Здравје Истражувања Слајдер

Ако земате лекови што можат да го ослабнат имунолошкиот систем мора да носите маска, дури и ако сте вакцинирани

Еспресо
ЦДЦ истакна дека луѓето кои имаат автоимуна состојба или земаат лекови што го ослабуваат имунитетот треба да разговараат со лекар пред да излезат надвор без...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Еспресо
Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување. Холивудската ѕвезда...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Меланија Трамп му контрира на Доналд! Ги повика Американците да носат маски за да се заштитат од коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо
Првата дама на САД, Меланија Трамп, се вклучи во борбата против коронавирусот. Сними видео во кое ги повикува луѓето да носат маски, а потоа објави...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Еспресо
Најмладата милјадерка во светот Кајли Џенер (22) ќе го искористи своето козметичко царство да помогне во борбата за спречување на ширење на коронавирусот во Калифорнија....
Секојдневие

Коронавирусот ја менува модната индустрија: Луксузните брендови произведуваат маски! (ФОТО)

Еспресо
Луксузните француски модни брендови „Баленсиага“ и „Сеинт Лорен“ одлучија да го дадат својот допринос во борбата против коронавирусот. Како што наведува нивната матична фирма „Керинг“,...
Секојдневие

Не можете да најдете маски за лице или пак ви се прескапи? Еве како САМИ да направите маска за само 1 минута! (ВИДЕО)

Еспресо
Оригинален начин како сами да подготвите маска за лице за да се заштитите во време на пандемијата на коронавирусот.  Без грижа, не мора секој ден...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

Нема да ги препознаете: Каролина Гочева и сопругот Михаил во маски и ракавици упатија порака до сите нас! (ФОТО)

Васко Спасоски
Мерките кои ги даде СЗО и Владата на нашата земја поради коронавирусот треба да се почитуваат, безразлика  кој сте и со што се занимавате. И...