5.8 C
Скопје
01:34 - 4 март, 2024

Ознака : бизнис

СветСлајдерСцена

Викторија Бекам има долг од над 65 милиони долари; бизнисот со модата не ѝ оди

Еспресо
Брендот за облека на Викторија Бекам има долг од над 65 милиони долари. Ова стана познато од финансиските извештаи на компанијата со кои располага „Мирор“....
БалканСлајдерСцена

ЛЕПА БРЕНА ЛАНСИРА БРЕНД ЗА ХУЛАХОПКИ: Од избор на метеријали до дизајнирање, музичката ѕвезда ужива во новиот занает

Еспресо
Откако го продала својот дел од Гранд продукција, Брена стартува нови бизниси, а еден од нив е и модна линија на чорапи,  со акцент на...
Животни ПриказниСлајдер

„ЗАКОНОТ“ НА „ЗАРА“ ПОСИЛЕН ОД КОРОНАТА , тајната на успехот на милијардерот Аманчо Ортега

jasmina.kantardzieva
Во екот на коронавирусот, со отворени 7.200 продавници, дон Аманчо Ортега повторно во себе ја откри старата страст – ѕиглата. Сфати дека има простор за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џенифер Лопез можеби не пие кафе, но стана сопственик на бренд за кафе

Васко Спасоски
Џенифер Лопез и Алекс Родригез повторно „се пуштија“ во водите на бизнисот. Двојката, на која богатството се проценува на околу 750 милиони американски долари, дел...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Еспресо
Најмладата милјадерка во светот Кајли Џенер (22) ќе го искористи своето козметичко царство да помогне во борбата за спречување на ширење на коронавирусот во Калифорнија....
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Доколку сакате да започнете бизнис во 2020 година, ова се 3-те клучни чекори!

Слободен Печат
Се повеќе луѓе започнуваат сопствени бизниси, бидејќи не сакаат да работат за никој друг, па доколку и вие планирате да го направите истото годинава и...