Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Најмладата милјадерка во светот Кајли Џенер (22) ќе го искористи своето козметичко царство да помогне во борбата за спречување на ширење на коронавирусот во Калифорнија.

22 годишната инфлуенсерка минатата недела донираше еден милион долари, за да помогне во снабдување на болнците и докторите со заштитна опрема, а особено на оние кои се во првата борбена линија.

 

View this post on Instagram

 

TALK TO ME NICE 🤎

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Кајли и нејзината мајка Крис Џенер (64) во четвртокот најавија дека партнерството со козметичката куќа „Coty“ и инвеститорот „Kylie Skin“ ќе почне со производство на санитзери производи за болниците во јужна Калифорнија.

– Ќе произведуваме асепсол и посветени сме на тоа да да ја поддржиме нашата заедница – се наводи во соопштението за медиумите.

Тие потврдија дека асепсолот ќе се произведува во фабриката „Coty“ и тоа нема да влијае на производстото на „Kylie Skin“ производите.

Ако биде потребно, центарот за производство на козметика ќе престане со работа, за да може да произведува само сантизери.

Исто така, модниот гигант „LVMH и козметичката компанија како што се „L ‘ Oreal“ и „Eeste Lauder“ на сличен начин сакаат да помогнатњ во производството на асепсол, бидејќи го нема во продажба откако започна кризата на пандемија од коронавирусот.

Слични објави

Ева Мендес на неверојатен начин одговори на девојката која ѝ порача дека остарела! (ФОТО)

Еспресо

Ова е новата Рубикова коцка: Играчка која ќе ја сложат само најпаметните (ВИДЕО)

Еспресо

Секс-бомби го „нападнаа“ Новак Ѓоковиќ во Лос Анџелес, едната од нив ја нарекуваат српската Ким Кардашијан! (ФОТО)

Васко Спасоски

Главните модни трендови за пролет 2020 година! (ФОТО)

Еспресо

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Igor

Хороскоп за 17 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Еспресо

Остави Коментар

18 − единаесет =

Слични објави

Лени Кравиц меѓу граѓаните: Се прошета и се сликаше со сите (ВИДЕО)

Igor

Била во војска, а има и свој празник: Седум работи кои не ги знаете за Ријана (ФОТО)

Igor

За неколку секунди ЗАРАБОТИВ 1.000 ЕВРА: Тијана Дапчевиќ открива како ги добила овие пари!

Igor

Бурна љубовна приказна: Била БИЧУВАНА, присилувана на АБОРТУС, а сега изгледа како вистинската ХУРЕМ СУЛТАН (ФОТО)

Igor

Кутрата Меган Маркл: Ѝ се случи мала незгода, а јавноста како едвај да чекаше (ФОТО)

Слободен печат

Душко ГО МОЛЕЛЕ да дојде кај Карлеуша на роденден: По аферата со Вранеш веќе ништо не е исто

Igor