Меланија Трамп му контрира на Доналд! Ги повика Американците да носат маски за да се заштитат од коронавирусот (ВИДЕО)

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се вклучи во борбата против коронавирусот. Сними видео во кое ги повикува луѓето да носат маски, а потоа објави и своја фотографија со маска.

„Додека Центарот за контрола и превенција на болести продолжува да го проучува ширењето на ковид-19, надлежните препорачуваат да носите заштитни маски на јавни места на кои е тешко да се одржуваат мерките за социјално дистанцирање, како што се продавниците за прехранбени производи и аптеките. Запомнете, тоа не го заменува социјалното дистанцирање. Тоа е само уште една мерка за да бидеме сигурни“, рече Меланија.

Пред неколку дена Трамп на Американците им советуваше да носат шалови и марами преку лицето додека одат на јавни места. Иако тој самиот има фобија од микроби, нагласи дека нема да носи маска.

„Не сакам да ја носам, тоа е само препорака“, рече.

Слични објави

Прекрасната Алексија ќе биде ваша вистинска мотивација за тренинг! (ФОТО)

Еспресо

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Доживеа срцев удар: Почина познатиот уметник кој стои зад стриповите „Астерикс и Обеликс“

Еспресо

Превкусна и сочна лазања

Igor

Коронавирусот го исчисти воздухот во Кина: НАСА објави фотографии што го докажуваат тоа

Еспресо

СЕКСУАЛЕН БИОРИТАМ: Погледнете на саат пред да „тргнете во акција“

Igor

Остави Коментар

два × 4 =

Слични објави

Хари одамна покажа дека не сака протоколи – Ова видео во кое тој „мртов пијан“ скокна во базен е доказ за тоа (ВИДЕО)

Еспресо

5 знаци дека ве фаќа празнична депресија!

Теодора Циклевска

Ќе се изненадите од здравствените придобивки на плетењето

Слободен Печат

Џеј Ло приреди спектакл за роденденот на својот вереник (ВИДЕО)

Igor

Еминем изненади со нов албум! (ВИДЕО)

Еспресо

Фановите загрижени: Познатата пејачка ИСЧЕЗНАЛА?

Igor