13.8 C
Скопје
23:14 - 29 мај, 2024

Ознака : коронавирусот

БалканСлајдерСцена

Милош Биковиќ позитивен на коронавирусот: Имав само лесни симптоми

Еспресо
Еден од најпопуларните српски актери, Милош Биковиќ (32) реагираше по објавите во медиумите дека е позитивен на коронавирусот. Актерот за „Telegraf.rs“ потврдил дека бил позитивен...
СветСлајдерСцена

Познатата водителка Елен Деџенерис позитивна на коронавирусот

Еспресо
Познатата водителка Елен Деџенерис објави дека е позитивна на коронавирусот. Како што наведе, таа се чувствува добро и ги известила сите со кои била во...
Секојдневие

Ужасно се плашите од коронавирусот? 7 совети кои ќе ви помогнат да се опуштите!

Еспресо
Ситуацијата во која се најдовме на почетокот на оваа година, кога повеќето од нас беа затворени во своите домови и кога беа присутни големи ограничувања...
Здрави навики

Најважното откритие: Конечно утврден редоследот на симптомите на коронавирусот

Еспресо
Редоследот на добивање на симптомите на коронавирусот е дефинитивно утврден, а научниците велат дека сите треба да го запомнат тоа, за да се самоизолираат навреме, или да...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Еспресо
Една од најпознатите светски актерки Шерон Стоун откри дека нејзината сестра Кели Стоун се бори против коронавирусот и дека е на болничко лекување. Холивудската ѕвезда...
Здрави навики

Дали храната може да помогне во борбата со коронавирусот

Еспресо
Откако почна ширењето на коронавирусот во светот, многубројни научници и нутриционисти постојано се обидуваат да изнајдат некоја врска помеѓу храната и вирусот. Обидите од нивна...
Здрави навики

Научниците открија – Коронавирусот има 6 основи типа и секој има свој посебен кластер на симптоми

Еспресо
Научниците идентификуваа шест различни видови на ковид-19, од кои секој има посебни симптоми. Ова важно откритие, како што велат тие, може да биде од огромна...
Секојдневие

За да се бори телото со коронавирусот, потребно е да ги внесувате овие витамини!

Еспресо
Лекарите ширум светот, меѓу кои и руските доктори, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротивстави на коронавирусот ако ги има овие...
Филм и ТВ

Поради коронавирусот одложена премиерата на четвртото продолжение од „Матрикс“

Еспресо
„Ворнер Брос“, одлучи да го одложи премиерното прикажување на четвртото продолжение од „Матрикс“, па така наместо во 2021 година, ќе се прикажува дури во 2022...
Секојдневие

Еве како вашата урина може да ви открие дали сте заразени со коронавирусот: Обрнете внимание на ова!

Еспресо
Бојата на вашата урина може да биде пресудна… Симптомите на коронавирусот вклучуваат висока температура, сува кашлица и губиток на сетилото за мирис и вкус. Но...