17.8 C
Скопје
21:41 - 15 април, 2024

Ознака : премиерата

СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: Пристигна официјалниот трејлер за „Преспав“ – Погледнете што ќе се случува во петтата сезона!

Еспресо
Многумина со нетрпение го очекуваат почетокот на петтата сезона од комичната македонска серија „Преспав“ која веќе неколку години наназад до солзи ги смее своите фанови....
Филм и ТВ

Поради коронавирусот одложена премиерата на четвртото продолжение од „Матрикс“

Еспресо
„Ворнер Брос“, одлучи да го одложи премиерното прикажување на четвртото продолжение од „Матрикс“, па така наместо во 2021 година, ќе се прикажува дури во 2022...
Филм и ТВ

„No Time To Die“ – Поради коронавирусот одложен датумот на премиерата

Еспресо
Новиот филм за Џејмс Бонд , „No Time To Die“ требаше да започне со прикажување во кината во Велика Британија на 2 април. Меѓутоа, потврдено...
ЛајфстајлСцена

Пенелопе Круз блескаше покрај Бандерас на премиерата на филмот „Pain and Glory” во Лондон (ФОТО)

Igor
Шпанските ѕвезди сјаеле во престолнината на Велика Британија, а друштво на црвениот тепих им правел Педро Алмодовар. “Pain and Glory”, филмот на шпанскиот режисер Педро...