Пенелопе Круз блескаше покрај Бандерас на премиерата на филмот „Pain and Glory” во Лондон (ФОТО)

Шпанските ѕвезди сјаеле во престолнината на Велика Британија, а друштво на црвениот тепих им правел Педро Алмодовар.

“Pain and Glory”, филмот на шпанскиот режисер Педро Алмодовар (69), ги споил, макар на филмското платно, убавата актерка Пенелопе Круз (45) и нејзиниот маркантен колега Антонио Бандерас (58).

профимедиа

Оваа филмска драма ја следи приказната на млад режисер кој ги преиспитува сите избори кои го донел во животот додека светот му се руши, а сегашната и минатото му се преплетуваат.

Филмот премиерно бил прикажан на филмскиот фестивал во Кан.

профимедиа

Вчера била одржана премиерата во Лондон, а убавата Пенелопе блескала во креација на познатата модна компанија “Ralph & Russo”. Сето ова го надополнила со дискретен накит од нејзината колекција која ја направила за компанијата Сваровски и сандали од познатата компанија “Jimmy Choo”.

профимедиа

На црвениот тепих друштво и правел колегата Антонио Бандерас.

профимедиа

Слични објави

За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70?

Igor

Роберт де Ниро заедно со неговиот син ќе гради филмско студио (ФОТО)

Igor

ПАКТ НА СМРТТА: Бизарен договор меѓу славниот музичар и неговата сопруга

Igor

Ова е новата Рубикова коцка: Играчка која ќе ја сложат само најпаметните (ВИДЕО)

Еспресо

Сузана Гавазова не ги заборава своите обожаватели: Ги почести со секси-фотка!

Васко Спасоски

Меган Маркл ги воодушеви сите со својот опуштен изглед: Повторно им пркоси на кралските правила (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

1 × 3 =

Слични објави

ЕВРОВИЗИЈА 2019: Вулверин од Финска, „Фроузен“ на дрога, секти, садо-мазо од најлошиот кошмар!

Igor

Ќе му подзавидат колегите од естрадата: Огнен Здравковски има хит (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Жиците сами почнаа да излегуваат од лактот: Лепа Брена покажа што и извадиле од рака (ФОТО)

Слободен печат

САКААТ ЧИСТИ ОДНОСИ: Овие хороскопски знаци први го поставуваат прашањето „На што сме?“

Igor

Песочен часовник, јаболко, крушка, правоаголник: Што и кога да јадете според типот на фигурата

Igor

Пролетна исхрана за подмладување на кожата

Igor