28.4 C
Скопје
16:44 - 25 јуни, 2024

Ознака : продолжение

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ќе се снима продолжение на „Барби“: „Продуцентите ја сакаат истата филмска екипа“

Еспресо
Успехот на филмот на Грета Гервиг „Барби“, кој собра повеќе од милијарда долари на глобалниот бокс офис, го инспирираше тимот да направи продолжение. Како што...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сценариото за продолжението на „Џокер“ е готово, Хоакин Феникс веќе го чита но и преговара за дебел договор!

Еспресо
Режисерот Тод Филипс на Инстаграм изненадувачки ја објави насловната страница на сценариото на продолжението на „Џокер“, напишана заедно со Скот Силвер, откривајќи дека набргу ќе...
БалканСлајдерСцена

НОВ ЗАПЛЕТ ЗА СЛУЧАЈОТ КАРЛЕУША И ТОШИЌ: Не е дозволена комуникација, Душко има забрана за приоѓање во близина на Јелена уште 30 дена!

Еспресо
Продолжува драмата во семејството Карлеуша-Тошиќ, откако на Божиќ, поранешниот фудбалер беше пријавен за насилство врз сопругата. Првиот основен суд му ја продолжи за уште 30...
СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: „Coming To America“ по три децении добива продолжение – Погледнете го трејлерот!

Еспресо
Комедијата „Coming To America“ добива свое продолжение по 32 полни години. „Coming То America 2“ пристигнува на „Amazon Prime“ на 5 март, а сега е...
СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: „Кога јагнињата ќе стивнат“ добива продолжение – Погледнете го тизер трејлерот за серијата „Кларис“

Еспресо
Кларис се враќа на терен како детектив во потрага по сериските убијци и сексуалните предатори, воедно носејќи се со политичките интриги во Вашингтон… „CBS“ го...
БалканСлајдерСцена

„Жикина династија“ добива продолжение: Во подготовка филмот „Луда година“ – еден актер сигурно се враќа

Еспресо
Некогаш не постоеше семејство кое при прикажувањето на „Жикина династија“ на ТВ екраните не се смееше на цел глас. Српската комедија која радуваше многу семејства...
Филм и ТВ

Поради коронавирусот одложена премиерата на четвртото продолжение од „Матрикс“

Еспресо
„Ворнер Брос“, одлучи да го одложи премиерното прикажување на четвртото продолжение од „Матрикс“, па така наместо во 2021 година, ќе се прикажува дури во 2022...
Филм и ТВ

Продолжението на „Игра на тронови“ ќе започне да се прикажува во 2022 година!

Еспресо
Продолжението за „Игра на тронови“ ќе започне да се прикажува во 2022 година, пишува theverge.com. Проектот ќе го води Џорџ Р. Р. Мартин и Рајан...