25.8 C
Скопје
18:38 - 25 јуни, 2024

ВИДЕО: „Кога јагнињата ќе стивнат“ добива продолжение – Погледнете го тизер трејлерот за серијата „Кларис“

Кларис се враќа на терен како детектив во потрага по сериските убијци и сексуалните предатори, воедно носејќи се со политичките интриги во Вашингтон…

„CBS“ го објави првиот тизер трејлер за „Кларис“, серијата која ќе послужи како продолжение на култниот филм „Кога јагнињата ќе стивнат“ (1991). Премиерата е закажана за 11 февруари 2021 година.

Темата на серијата, во која Ребека Ридс ја толкува титуларната улога која ја прослави Џоди Фостер, се одвива една година по случувањето од филмот, и ја следи приказната на ФБИ агентот Кларис Стерлинг по застрашувачката средба со серискиот убиец Ханибал Лектор. Кларис се враќа на терен како детектив во потрага по сериските убијци и сексуалните предатори, воедно носејќи се со политичките интриги во Вашингтон.

Иако трејлерот ја обвива темата на серијата со мистериозен вел, повторно можеме да ги забележиме пеперутките кои се провлекуваа низ целиот филм „Кога јагнињата ќе стивнат“.

„Кларис“ е најновата адаптација на романот на Томан Харис за Ханибал Лектор, а покрај Ребека Ридс, во серијата играат и Мајкл Кулдик, Лука де Оливеира, Кал Пен, Ник Сандоу, Девин Тајлер и Марни Карпентер.

Слични објави

Осамна мистериозна, последна објава на Шифти Шелшок: Ја објавил непосредно пред смртта

еспресо

„Ме заболе, нека прават што сакаат!“: Дарко Лазиќ бесен за гласините дека мајка му се омажила

Еспресо

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо
Се вчитува....