Tag : игра на тронови

Слајдер Сцена Филм и ТВ

Конечно откриени останатите главни ликови на претстојната хит-серија „Куќата на змејот“!

Еспресо
HBO ангажираше уште тројца актери да ги толкуваат главните улоги во претстојната серија „Куќата на змејот“. Тоа се Оливија Кук („Јас, Ерл и девојчето што...
Филм и ТВ

Зошто крајот на „Игра на тронови“ ја налути Емилија Кларк? Еве кој најмногу ја разочара!

Еспресо
Британската актерка Емилија Кларк стекна светска слава со улогата на Денерис Таргариен во серијата „Игра на тронови“, а неодамна јавно зборуваше за трагичната судбина на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Почина легендарниот Макс фон Сидов: Глумеше во „Игра на тронови“ и фамозно играше шах со смртта (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Шведскиот великан Макс фон Сидов почина во својот дом во Франција на 90-годишна возраст. Веста денес ја потврди неговиот менаџер Џин Дајмонд. Глумецот своето филмско...
Филм и ТВ

„Игра на тронови“: Алтернативниот крај ќе следува во книгата на Џорџ Р. Р. Мартин?

Еспресо
Милиони фанови на ТВ серијата „Игра на троновите“ останаа разочарани од последните две епизоди, кога омилената Денерис Таргерија прво стана „луда кралица“ одговорна за смртта...
Филм и ТВ

„Игра на тронови“: Нова серија за разочараните фанови

Слободен печат
Во текот на 2022 година ќе ја проследиме серијата со работен наслов „Куќата на змејот“, која ќе биде приквел на „Играта на троновите“, која со...
Филм и ТВ

Продолжението на „Игра на тронови“ ќе започне да се прикажува во 2022 година!

Еспресо
Продолжението за „Игра на тронови“ ќе започне да се прикажува во 2022 година, пишува theverge.com. Проектот ќе го води Џорџ Р. Р. Мартин и Рајан...
Филм и ТВ

Откриена најголемата тајна за „Игра на тронови“ !

Слободен Печат
Како и целиот свет и ние видовме како Бран го освои железниот трон, Џон отиде во засолниште, а телото на Денерис го однесе нејзиниот верен...
Uncategorized

Живеел во шатор и крадел, а по „Игра на тронови“ му се насмевнала и среќата (ФОТО)

Слободен Печат
Шкотскиот актер Рори Меккан се прослави со улогата на Сандор Клеган наречен Куче во серијата „Игра на тронови“. Освен тоа, тој е еден од ретките...
Сцена

Емилија Кларк како модна инспирација (ФОТО)

Igor
Британската глумица Емилија Кларк, која светската слава ја стекна со улогата на Даенерис Таргариен во серијата „Игра на тронови“, последниве денови грижливо го промовира новиот...
Лајфстајл Сцена

ЈА КИДНАПИРАЛЕ ЌЕРКА Ѝ: Актерката од „Игра на тронови“ објавила и видео од настанот

Igor
Џозефин Гилан има епизодна улога во популарната „Игра на тронови“. Актерката тврди дека социјалните служби од Израел ја киднапирале ќерка ѝ, која има 8 месеци....
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian