11.8 C
Скопје
04:18 - 23 мај, 2024

Ознака : макс фон сидов

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Почина легендарниот Макс фон Сидов: Глумеше во „Игра на тронови“ и фамозно играше шах со смртта (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Шведскиот великан Макс фон Сидов почина во својот дом во Франција на 90-годишна возраст. Веста денес ја потврди неговиот менаџер Џин Дајмонд. Глумецот своето филмско...