Ознака : магазин

Uncategorized

Мала забава: Маријан Стојановски рипна во тавче – погледнете како изгледа неговата избраничка (ФОТО)

Слободен печат
Вчера на социјалните мрежи се појавија фотографии од свршувачката на познатиот пејач Маријан Стојановски и неговата избраничка Наташа Каранџуловска. Марјан и Наташа се долги години...
Филм и ТВ

Меѓусебните изневерувања скапо ги чинеа: Славниот Оскаровец се разведува од сопругата по 22 години брак!

Слободен печат
Оскаровецот Колин Фирт (59) се разведува од сопругата Ливија после 22 години брак, пренеусваат странските медиуми. „Колин и Ливи се разделија. Тие имаат блиско пријателство...
Филм и ТВ

Се сеќавате на Борат? Никој не може да го препознае, а ниту на вас нема да ви успее! (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот Саша Барон Коен е најпознат по улогата на Борат, а една од најпопуларните сцени е секако онаа во која тој се шета облечен во...
Филм и ТВ

Џон Траволта воочи историска грешка во новиот филм на Тарантино!

Слободен Печат
Џон Траволта и Квентин Тарантино секогаш ќе бидат поврзани со филмот „Pulp Fiction“ од 1994 година, кој за Тарантино беше пат до светскиот успех, а...
Секојдневие

„Ти благодарам што на моите црно-бели песнички им подари боја“: Гитаристот од „Роксет“ се прости со Мери Фредриксон со емотивна порака (ВИДЕО)

Слободен печат
По тешко боледување почина Мари Фредриксон, пејачката на групата „Роксет“. Фредриксон е родена на 30 мај 1958 година во малото шведско село Осјо. Била најмалото...
Секојдневие

Африканка влезе во историјата: Дали ова навистина е најубавата жена во светот?

Слободен печат
Најпознатото и едно од најугледните натпреварувања за убавина на светот, „Miss Universe“, синоќа го доживеа своето историско издание. За прв пат во историјата круната ја...
Филм и ТВ

Почина актерот од „Пријатели“: Воспалението на белите дробови му го одзеде животот! (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот филмски и телевизиски актер Рон Либман почина вчера на 83-годишна возраст поради последици од воспалението на белите дробови. Рон пуликата ширум светот особено го...
Секојдневие

Долг фустан и чизми: Џеј Ло ќе ви покаже како се носи најженствената комбинација (ФОТО)

Слободен печат
Фустаните до глужд со интересен принт се многу популарни овие денови, а на овој тренд не му одолеа ниту Џенифер Лопез. Пејачката демонстрираше како овој...
Филм и ТВ

Камила Кабело го пронајде својот принц! (ФОТО)

Слободен Печат
Камила Кабело го доби својот принц во филмот „Пепелашка“, пишува seventeen.com. Популарната млада пејачка ќе ја игра главната улога во модерната адаптација на познатата детска...
Секојдневие

Тесен струк и заоблен задник: Во овој модел на фустан секоја жена изгледа како топ модел! (ФОТО)

Слободен печат
Сиена Милер направи вистински моден погодок со овој модел на фустан. Освен што карираниот принт е апсолутен хит, одличен избор направи и со самиот крој....