14.8 C
Скопје
06:35 - 22 мај, 2024

Ознака : либман

Филм и ТВ

Почина актерот од „Пријатели“: Воспалението на белите дробови му го одзеде животот! (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот филмски и телевизиски актер Рон Либман почина вчера на 83-годишна возраст поради последици од воспалението на белите дробови. Рон пуликата ширум светот особено го...