20.8 C
Скопје
21:21 - 14 јуни, 2024

Ознака : животот

СветСлајдерСцена

ФОТО: Елтон Џон е благодарен за сè што има во животот – Се разведе од сопругата, а денес прославува 15 години заедно со сопругот

Еспресо
Легендариот музичар Сер Елтон Џон и Дејвид Фурниш се меѓу првите во Велика Британија кои склопија цивилно партнерство во 2005 година, а се венчаа точно...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Погледнете го трејлерот за документарецот за животот на Били Ајлиш

Еспресо
Изгледа дека животот на денешните тинејџ ѕвезди е далеку повозбудлив отколку некогаш. Претходно поминуваа децении пред некој да се осмели да направи документарец за уметниците,...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Тина Тарнер откри што и го спасило животот по злоставувањето, мозочниот удар и загубата на синот

Еспресо
Музичката дива Тина Тарнер, која стои зад најголемите хитови во историјата на музиката, и покрај славата немаше многу бајковит живот. Имала тешко детство, избегала од...
Секојдневие

Неколку исклучително важни работи кои со сигурност ќе ви го подобрат животот со партнерот – Започнете да ги применувате уште денес!

Еспресо
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со...
СветСлајдерСцена

Софија Вергара и нејзиниот сопруг стравуваат за животот, побараа заштита од судот

Еспресо
Продуцентскиот партнер на Софија Вергара, Луис Балагер, поднесе барање за мерки за заштита на актерката, нејзиниот сопруг Џо Манганиело, нејзиниот возрасен син Манола и самиот...
Секојдневие

Имал 317 кг и му се заканувала смрт – Решил да го сврти животот наопаку и ослабнал 127 кг

Еспресо
Американецот Сал Парадизо тежел 317 кг кога решил да го сврти животот наопаку, да ослабне и да се погрижи за своето здравје. Откако лекарите го...
АстроСлајдерХороскоп

Убедливо најсигурни: На овие хороскопски знаци можете да им го доверите и животот! Никогаш нема да ве изневерат!

Еспресо
Хороскопот тврди дека без размислување или двоумење можете да имате целосна доверба во овие знаци… Дали некогаш сте се запрашале дали е можно врз основа...
СветСлајдерСцена

На секого му е потребна пауза – Сите мислат дека животот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер е како на филм, но таа не ја крие реалноста (ФОТО)

Еспресо
Ана Ивановиќ, откако ја заврши професионалната кариера, во целост му се посвети на семејството, сопругот Бастијан Швајнштајгер и двајцата синови Лука и Леон. Иако ужива...
Секојдневие

Не постои толку мека перница како мирната и чиста совест: Француски цитати кои погодуваат во самата суштина на животот!

Еспресо
Овие мудри зборови за животот, љубовта и среќата не учат на она што навистина е важно за животот… уживајте во нив, можеби ќе ви ги...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Го прекинал настапот во живо за да го спаси животот на обожавателка која сакала да се самоубие

Еспресо
Пејачот Мат Гос, кој во осумдесетите беше голема ѕвезда како фронтмен на бендот „Bros“, откри дека во текот на настапот во живо преку социјалните мрежи...