22.8 C
Скопје
08:12 - 24 јуни, 2024

Ознака : цитати

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Барате убава мисла за 8 март: Ова се најубавите цитати за жените

М.П
Мислители, научници, уметници, филозофи сите би се согласиле дека жените биле и ќе бидат неисцрпен извор на инспирација и затоа одлучивме да издвоиме некои од...
СветСлајдерСцена

Кирсти Ели „собрана“ во најубавите реченици: 10 цитати кои ѝ го скицираат животот

Еспресо
Си замина Кирсти Ели, најпозната по улогата во хумористичната серија „Кафулето Наздравје“, актерска ѕвезда од 1980-тите и 90-тите години. Ели почина од рак на 71-годишна...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдерЧудесни жени

ВО ЧЕСТ НА 8 МАРТ: 15 најубави цитати за жените

Еспресо
Мислители, научници, уметници, филозофи сите би се согласиле дека жените биле и ќе бидат неисцрпен извор на инспирација и затоа одлучивме да издвоиме некои од...
UncategorizedВи препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НАЈУБАВИТЕ ЦИТАТИ ЗА СИЛАТА НА ВОЛЈАТА И ДУХОТ: Нека се прашуваат како успевате да ја задржите насмевката

Еспресо
Посилни сте отколку што мислите. Но ако некогаш се посомневате во тоа, сетете се на овие цитати. Енергијата ја црпиме од многу работи, понекогаш од...
Секојдневие

Не постои толку мека перница како мирната и чиста совест: Француски цитати кои погодуваат во самата суштина на животот!

Еспресо
Овие мудри зборови за животот, љубовта и среќата не учат на она што навистина е важно за животот… уживајте во нив, можеби ќе ви ги...
Секојдневие

15 најубави цитати за жените

Еспресо
Дали има поголема инспирација од женска инспирација? Мислители, научници, уметници, филозофи сите би се согласиле дека жените биле и ќе бидат неисцрпен извор на инспирација...
Секојдневие

Не постои пооригинална честитка за 8 Март: Најубавите цитати за жените што ги смислиле големите писатели

Еспресо
Ако немате креативна идеја која би сте ја искористиле како честитка за Денот на жената, секогаш можете да ги искористите зборовите на големите писатели. Паоло...
Секојдневие

Не е се така црно: 19 мудри мисли кои подигнуваат од мртвите!

Еспресо
Празничките денови се време на собирање на целото семејство, но експертите велат дека и покрај тоа токму во овој период многумина се чувствуваат осамено и...
Лајфстајл

ДУХОВИТИ ЦИТАТИ на популарни жени за односите со мажите

Igor
Љубовните односи често се инспирација за литературата, филмот и уметноста. Оваа тема не ги поштедила ниту популарните дами, кои во дадени прилики кажале многу духовити,...