7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : совет

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ЈЕЛЕНА СПЕНЏАРСКА СО ПОРАКА ДО СВОИТЕ СЛЕДБЕНИЦИ: Водителката покажа како ужива во животот, а на другите им препорача да олабават!

М.Р.
Познатата водителка на утринска програма и инфлуенсерка, Јелена Спенџарска шармира со својот изглед и природна убавина. Водителката покрај на малите екрани, се повеќе внимание преку...
Здравје Семејство Слајдер

ДЕТЕТО ВИ ПРАВИ СЦЕНИ ВО МАРКЕТИ? Оваа мајка има одличен трик за вас!

Еспресо
Како што се наближува празничната сезона, повеќето родители ја имаат прифатено веќе американската традиција да полнат празнични чорапи и да редат подароци под елката. Сепак,...
Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо
Грелин хормонот се нарекува „хормон на гладот“ бидејќи неговото ниво во организмот се зголемува кога чувствуваме физичка глад. Постои значајна разлика меѓу физика глад  и...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ФОТО) ЗНАЕТЕ ЛИ ЗА ШТО СЛУЖИ РЕБРАСТОТО ДНО НА ЛАДИЛНИКОТ? Домаќинка ја откри тајната

Еспресо
Можеби не сте забележале, но фиоката во замрзнувачот има рамномерно распоредени парчиња на дното, па изгледа како да е ребрестa. Имено, оние кои веќе го...
Ви препорачуваме на СП Женски печат Здравје Интервјуа Слајдер

ВОДИЧ ЗА ПРЕЖИВУВАЊЕ НА ЕСЕНТА: Нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска советува како да се справиме со настинки

Марија Гегоска
Разговаравме со  нутриционистката Емилија Спасовска Мојсовска која ни приготви инструкции за тоа како да ја преживееме есента. Таа не советуваше што треба да си купиме,...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СУПЕРЖЕНА: Силните жени ги имаат овие 5 особини!

Еспресо
Ако условот да сте „добра“ жена е да бидете несреќни, незадоволни и постојано некој друг да е приоритет, не ви треба тоа. Станете храбра и...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ВЕ СОВЕТУВА: Здравјето пред сè, температурите се горе-долу, еве до кога!

Ј.К.Д
– Според моменталните анализи со кои располагаме, од среда доцна попладне и навечер нашата територија ќе биде зафатена од нов влажен воздушен бран од запад...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СОВЕТ НА ДЕНОТ: Опкружени сте со вечност – почувствувајте ја

Еспресо
„Вие не сте човечко суштество кое има духовно искуство. Вие сте духовно суштество кое има човечко искуство“. Тоа всушност значи дека сте вечни. Вашата суштина...
Астро Мала астро школа

АСТРО СОВЕТ: Како да ја усогласите личноста и стилот?

Фата Моргана
Овен Родени сте во вистински огнен знак, сконцентрирани на остварување на своите цели и сакате да бидете во центарот на вниманието. Кога влегувате во некоја...
Народ гледа

ВИДЕО | Метеоролог предупредува: Ве молам, не јадете мразулци, не знаете што лижете!

Еспресо
Кога температурите паѓаат под нулата, на покривите и столбовите се формираат ледени мразулци и иако нивното лижење и грицкање можеби звучи забавно, и секој од...