-5.2 C
Скопје
00:29 - 26 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ВЕ СОВЕТУВА: Здравјето пред сè, температурите се горе-долу, еве до кога!

– Според моменталните анализи со кои располагаме, од среда доцна попладне и навечер нашата територија ќе биде зафатена од нов влажен воздушен бран од запад кој ќе услови нови врнежи од дожд како и пад на температурите на воздухот, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Локално, и тоа особено во западните предели ќе има услови за нестабилност, проследена со локална појава на грмежи.

Според Попоски, локално врнежите ќе бидат и ПОИНТЕНЗИВНИ и се очекува да наврне ПОЗНАЧИТЕЛНО количество на воден талог.

Температурите до вторник ќе бидат релативно високи преку ден и ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 25 степени, додека од среда па натаму ќе бележат тенденција на опаѓање, заклучува тој.

И во Скопје и околината, од среда навечер па натаму се очекува нова промена на времето и врнежи од дожд. Состојбата БУДНО се следи, и за секоја ново – настаната временска состојба граѓаните НАВРЕМЕНО ќе бидат информирани.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....