7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) ЗНАЕТЕ ЛИ ЗА ШТО СЛУЖИ РЕБРАСТОТО ДНО НА ЛАДИЛНИКОТ? Домаќинка ја откри тајната

Можеби не сте забележале, но фиоката во замрзнувачот има рамномерно распоредени парчиња на дното, па изгледа како да е ребрестa. Имено, оние кои веќе го забележале ова, обично мислат дека овие вдлабнатини немаат функција и дека одреден модел е направен на овој начин.

ВТОР ЖИВОТ НА ЌЕСИЧКИТЕ ЗА ЧАЈ: Испробајте ги овие трикови!

За што всушност служат овие ребра, откри корисничката на „Фејсбук“, Тамика Анхел Вилсон и нè остави сите зачудени. Таа објави слика од внатрешноста на нејзиниот замрзнувач, а начинот на кој ѝ се уредени замрзнатите производи им ги отвори очите на многумина.

Наместо да ги реди хоризонтално, едно врз друго, Вилсон ги распореди пакетите исправено, како книги на полица.

„Колку години имавте кога откривте дека линиите на дното на замрзнувачот се создадени за да ги одржуваат пакетите исправени?“, напиша Тамика, а нејзината објава стана вирална за рекордно време.

Сите на мрежите го споделуваат и се прашуваат како тоа претходно не им паднало на памет.

РЕЦЕПТ: Домашен освежувач на воздух

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....