Tag : жените

Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Жените лудуваа по него кога беше тинејџер, а лудуваат и денес – Џош Бролин се сликаше гол и ја оправда титулата „најсекси маж во светот“.

Еспресо
Американскиот актер Џош Бролин (52) се прослави на само 17 години во детскиот филм „The Goonies“ од 1985 година, а сега се соблече гол и...
Здравје Физичко здравје

4 причини 2 пати во денот добро да се истегнете: Физиотерапевтите тврдат дека ова е спас, особено за жените!

Еспресо
Природната положба на рацете е надолу, но според физиотерапевтите, многу е корисно во текот на денот да ги подигнете рацете над главата и тоа неколку...
Убавина

Тренинг креиран посебно за жените во 50-те: Со овие вежби ќе ја доведете линијата до совршенство! (ВИДЕО)

Еспресо
Со текот на годините телото се менува, а вежбите кои давале резултати во 20-те, нема да имаат ист ефект кога ќе наполните 50 години. Фитнес...
Живот

15 најубави цитати за жените

Еспресо
Дали има поголема инспирација од женска инспирација? Мислители, научници, уметници, филозофи сите би се согласиле дека жените биле и ќе бидат неисцрпен извор на инспирација...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

ВО БАДЕМАНТИЛ И СО РОЗИ ВО УСТАТА: Пејачот им го честиташе 8-ми март на дамите и направи хаос на Инстаграм (ВИДЕО)

Еспресо
Српскиот пејач Марко Стојковиќ, попознат како МС Стојан одлучи на крајно симпатичен и оригинален начин на припадничките на понежниот пол да им го честита Денот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џеј Ло започна нов предизвик: Поради нејзините фотки сега жените ширум позираат во бикини (ФОТО)

Еспресо
Откако 50-годишната Џенифер Лопез ги „излуди“ фановите ширум светот со селфито во огледало за кое позираше во минијатурно бело бикини, на социјалните мрежи се појави...
Лајфстајл

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Еспресо
Пократко од тоа што мислевте… Припадниците на посилниот пол се „послаби“ кога станува збор за „губење на главата“ поради жените кои прв пат во животот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Бело минијатурно бикини и мускули по цело тело: Полудеа мажите, но и жените по оваа фотка на Џеј Ло! (ФОТО)

Еспресо
Опуштена сум и ги наполнив батериите, напиша пејачката и актерка Џенифер Лопез (50) покрај фотографијата на која позира пред огледалото во минијатурниот костим за капење....
Лајфстајл

Овие работи жените не сакаат да ги делат ниту со своите партнери

Слободен печат
Како и четкичката за заби, така постојат и некои нематеријални работи кои би требало да ги задржите за себе и да не ги споделувате со...
Uncategorized

Ова е најдобро облечeниот маж во 2019: Жените се во шок! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот и исклучително успешен холивудски актер Тимоти Шаламе ја заклучува година со уште едно признание, овој пат поради својот стил на облекување, не поради глумата....
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian