23.8 C
Скопје
12:28 - 10 август, 2022

Ознака : вежби

Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

ЕРСАН ЗИБЕР – НАШИНЕЦ ВО СТРАНСТВО, ЈА ОТКРИВА ТАЈНАТА ЗА УСПЕШЕН МОДЕЛ: Не е само до убавиот лик, туку…

Еспресо
28-годишниот турски манекен, родум од Македонија,  кој гради кариера во Германија, ја открива тајната за успешен модел. – Здравото и негувано тело е еден од...
Здрави навики Здравје Слајдер

(ВИДЕО) ВИТКИ НОЗЕ ЗА 14 ДЕНА: Супер вежби кои може да ги правите дома, а даваат брзи резултати!

М.Р.
Витките и затегнати нозе се сон на секоја жена, а со овој тренинг е можно да се постигнат одлични резултати. Одлично е што нема да...
Uncategorized Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Здрави навики Здравје Слајдер

Драгана Младеновска, фитнес-инструктор: Не е доволно само да следиме одреден режим, туку да бидеме среќни со тој режим

Наташа Мустафа
За оние што мислат дека ви се „лепи“ и водата, следниот пат кога ќе го помислите тоа, знајте дека не е водата виновна, туку вишокот...
Интима Лајфстајл Слајдер

ТАНТРИЧКИ СЕКС: 3 Вежби да го отклучите ова древно водење на љубов

Еспресо
Тантричкиот секс е древна Хинду практика која трае повеќе од 5.000 години и значи „ткаење и проширување на енергијата“. Тоа е бавна форма на секс...
Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

(ФОТО) БРАВО ЗА ПРИЛЕПЧАНКАТА ЕЛИ: Од 130 кг. се симна на 89, и продолжува понатаму!

Ј.К.Д
Нутриционистката Елена Мирческа е со нас за да се „стегнеме“ оваа есен. Здравиот начин на исхрана е во мода, а добрите нутриционисти се сè побарани....
Ви препорачуваме на СП Видео Здрави навики Здравје Слајдер

(ВИДЕО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Сет од шест вежби за топ форма и слабеење

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви цел сет вежби во видео за читателите на Еспресо. – Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена.   Во...
Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

(ФОТО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Hip thrust и вежби за раце

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви нов сет вежби за читателите на Еспресо. – Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена. Елена денес ви...
Здрави навики Здравје Слајдер

(ФОТО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Варијација на висок планк и стомачни вежби со седење

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви нов сет вежби за читателите на Еспресо. Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена. Елена денес ви предлага...
Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

(ФОТО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Правилна изведба на чучњеви и на расчекор со подигната нога

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви нов сет вежби за читателите на Еспресо. Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена. Елена денес ви предлага...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

(ВИДЕО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Вежби за рамен стомак со голем ефект!

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви нов сет вежби за читателите на Еспресо. Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена и објаснува: – Денешниот...