0.8 C
Скопје
23:49 - 28 јануари, 2022

Категорија: Видео

Ви препорачуваме на СП Видео Животни Приказни Слајдер

(ВИДЕО) ЕДЕН МОМЕНТ СИ НА ВРВОТ, ДРУГИОТ – НА ДНО: Животната приказна на бездомникот Таир Даут

Кате Божиновска
Некогаш успешен човек со свој бизнис, денес бездомник. Животната приказна на Таир  Даут  е полна со падови и животни грешки, кои го научиле на потежок начин...
Видео Здравје Интервјуа Слајдер

(ВИДЕО) ЗАБОРАВЕТЕ НА ТРЕНДОВИТЕ: Д-р Митов открива – сите диети во својата основа имаат иста формула!

И. Т.
Д-р Александар Митов денес беше дел од утринската емиција на Слободна.тв – „Утрински Брифинг“ каде разговараше за процесот на слабеење, диетите и трендовите за исхрана....
Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) НАШИНЕЦ ВО ПАРИЗ ИМА НЕШТО ДА ВИ КАЖЕ ОД МОНТЕ КАРЛО: Зборувам вистина, па затоа ме мразат, почнав од нула, види ме сега газам!

Еспресо
Оние кои ги следат модерните текови на музичката сцена се сеќаваат на Македонецот кој живее во Париз, а работи и твори како музички трап артист...
Ви препорачуваме на СП Видео Здрави навики Здравје Слајдер

(ВИДЕО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Сет од шест вежби за топ форма и слабеење

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви цел сет вежби во видео за читателите на Еспресо. – Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена.   Во...
Ви препорачуваме на СП Видео Слајдер

(ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНИОТ МАЈСТОР ЗА БАЛЕТАНСКИ И ВЛЕЧКИ ВО СКОПЈЕ: Овој занает го чува само Шериф Даци од Скопската чаршија

Дестан Јонузи
Старата скопска чаршија надалеку беше прочуена поради старите занаети кои се негуваа и производите кои беа уникатни и единствени во продажба. Сјајот на чаршијата барем...
Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) КРАДЕМЕ НАСМЕВКИ: Празнично частење низ Скопје со екипата на ЕСПРЕСО.МК!

Еспресо
Честит празник!  Екипата на Еспресо се обиде да ве расположи денес со една „частовка“. А, како тоа изгледаше, погледнете во видеото. И да ве потсетиме...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Слајдер

(ВИДЕО) ВЕ ПРАШАВМЕ, НИ ОДГОВОРИВТЕ: Како треба да изгледаат жените и мажите?

Еспресо
Тешко е да се навигира низ стандардите на убавина во експлицитно визуелен свет, па затоа решивме да ги прашаме луѓето што мислат. Одговорите на жителите...
Видео Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ВИДЕО | Австралиец се прости од својата тетка на свој начин: „Нацрта“ срце со помош на овци

И. Т.
Еден австралиски фармер се прости на необичен начин од неговата тетка која починала по двегодишна борба со рак. Бен Џексон не успеал да ја види...
Вести Видео Свет Слајдер

(ВИДЕО) КАМАЛА ХАРИС СЕ „ЗГАЗИ“ ОД СМЕЕЊЕ, А ПРАШАЊЕТО „МРТВО“ СЕРИОЗНО

Еспресо
Американската потпретседателка Камала Харис се смееше пред новинарите кога еден од нив ја праша за хаосот во Авганистан! Видеото објавено на ТикТок предзивика очигледни шок...
Вести Видео Свет Слајдер

(ШОКАНТНО ВИДЕО) Разбеснат Питбул нападнал жена и ја зграпчил за нога, едвај ја спасиле

Еспресо
Жените шетале со своите домашни миленичиња, а кога го виделе вознемиреното куче единствено што можеле било своите мали кучиња да ги подигнат од земја и...