21.8 C
Скопје
01:38 - 5 јули, 2022

Категорија: Видео

Видео Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ВИДЕО) ХОРОР ВО ЖИВО: Брутална скриена камера ја снимила реакцијата на луѓето кога ја виделе Смртта

М.Р.
Некои скриени камери навистина се брутални, но оние кои не го доживеале ова ќе се смеат на реакциите на луѓето кои мислеле дека Смртта дошла...
Видео Свет Слајдер Сцена

КЕЈТ И ВИЛИЈАМ на првото патување по пандемијата меѓу контроверзии и танц: „Принцот има ритам во крвта!“

Еспресо
Војводите од Кембриџ пристигнаа во Белизе во саботата на првата кралска турнеја по пандемијата. Официјално патувањето е организирано за прослава на платинестиот јубилеј, но изгледа...
Ви Препорачуваме Видео Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) КОГА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УКРАИНА БЕШЕ САМО ГЛУМЕЦ: Скеч што ќе ве насмее до солзи, вака се чека влез во ЕУ

Ј.К.Д
Деновиве во фокусот е украинскиот претседател Владимир Зеленски, дури и кога во времето бил само глумец. И така, „исплива“ и е еден постар скеч од...
Ви препорачуваме на СП Видео Животни Приказни Слајдер

(ВИДЕО) ЕДЕН МОМЕНТ СИ НА ВРВОТ, ДРУГИОТ – НА ДНО: Животната приказна на бездомникот Таир Даут

Кате Божиновска
Некогаш успешен човек со свој бизнис, денес бездомник. Животната приказна на Таир  Даут  е полна со падови и животни грешки, кои го научиле на потежок начин...
Видео Здравје Интервју Слајдер

(ВИДЕО) ЗАБОРАВЕТЕ НА ТРЕНДОВИТЕ: Д-р Митов открива – сите диети во својата основа имаат иста формула!

И. Т.
Д-р Александар Митов денес беше дел од утринската емиција на Слободна.тв – „Утрински Брифинг“ каде разговараше за процесот на слабеење, диетите и трендовите за исхрана....
Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) НАШИНЕЦ ВО ПАРИЗ ИМА НЕШТО ДА ВИ КАЖЕ ОД МОНТЕ КАРЛО: Зборувам вистина, па затоа ме мразат, почнав од нула, види ме сега газам!

Еспресо
Оние кои ги следат модерните текови на музичката сцена се сеќаваат на Македонецот кој живее во Париз, а работи и твори како музички трап артист...
Ви препорачуваме на СП Видео Здрави навики Здравје Слајдер

(ВИДЕО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Сет од шест вежби за топ форма и слабеење

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви цел сет вежби во видео за читателите на Еспресо. – Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена.   Во...
Ви препорачуваме на СП Видео Слајдер

(ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНИОТ МАЈСТОР ЗА БАЛЕТАНСКИ И ВЛЕЧКИ ВО СКОПЈЕ: Овој занает го чува само Шериф Даци од Скопската чаршија

Дестан Јонузи
Старата скопска чаршија надалеку беше прочуена поради старите занаети кои се негуваа и производите кои беа уникатни и единствени во продажба. Сјајот на чаршијата барем...
Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) КРАДЕМЕ НАСМЕВКИ: Празнично частење низ Скопје со екипата на ЕСПРЕСО.МК!

Еспресо
Честит празник!  Екипата на Еспресо се обиде да ве расположи денес со една „частовка“. А, како тоа изгледаше, погледнете во видеото. И да ве потсетиме...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Видео Еспресо Слајдер

(ВИДЕО) ВЕ ПРАШАВМЕ, НИ ОДГОВОРИВТЕ: Како треба да изгледаат жените и мажите?

Еспресо
Тешко е да се навигира низ стандардите на убавина во експлицитно визуелен свет, па затоа решивме да ги прашаме луѓето што мислат. Одговорите на жителите...