23.8 C
Скопје
08:38 - 24 јуни, 2024

Ознака : Кариби

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Неверојатно откритие на ЏОНИ ДЕП во судница: „Никогаш не сум ги гледал Пиратите од Карибите“, култниот филм што го направи познат низ целиот свет!

Еспресо
Џони Деп, моментално е вклучен во долготраен судски процес против неговата поранешна сопруга и актерка Амбер Херд, која го обвини дека физички ја малтретирал во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кој стои зад патувањето на ВИЛИЈАМ и КЕЈТ на Карибите: Ниеден фустан не е случаен, ниедно движење не е непредвидено!

Еспресо
Зад секоја кралска турнеја се крие високо ефикасна организациска машинерија: година на подготвителна работа, проследена со „теренски операции“. Турнејата е надгледувана од лојален тим кои...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КЕЈТ МИДЛТОН со сандали од 12 евра, достапни на Амазон: Војвотката ги прекршува правилата на кралицата!

Еспресо
Кејт Мидлтон ја предизвикува кралицата Елизабета носејќи сандали кои ги откриваат нејзините стапала, со темен лак на ноктите. Добро е познато дека англиската кралица наметна...
ВидеоСветСлајдерСцена

КЕЈТ И ВИЛИЈАМ на првото патување по пандемијата меѓу контроверзии и танц: „Принцот има ритам во крвта!“

Еспресо
Војводите од Кембриџ пристигнаа во Белизе во саботата на првата кралска турнеја по пандемијата. Официјално патувањето е организирано за прослава на платинестиот јубилеј, но изгледа...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ЦРНА ТОРТА: Задолжителен божиќен рецепт на Карибите

М. Г.
Црната торта е најголемата божиќна традиција во Тринидад и Тобаго. Луѓето од Карибите велат дека без неа Божиќ не би бил целосен. Се смета дека...
СветСлајдерСцена

Дуа Липа со момчето „избега“ на Карибите, погледнете како си поминуваат! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка со косовско потекло, Дуа Липа ги изненади фановите со жешки фотографии на својот Инстаграм профил. Убавата 24-годишна пејачка ужива на Карибите со своето...