16.8 C
Скопје
23:53 - 19 мај, 2024

Ознака : тим

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Цел одбојкарски тим исчезна во земјотресот: Спасувачите пронајдоа три тела

Еспресо
При пребарувањето на урнатините на еден хотелот по земјотресот, каде што престојувала целата училишна одбојкарска екипа, спасувачите пронашле три тела. Соопштено е дека спасувачката екипа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

АМБЕР ХЕРД го отпушти ПР тимот поради негативен публицитет! СЕ ЗДРУЖИЛА СО ПРОТИВНИЦИТЕ НА ДЕП

Еспресо
Амбер Херд го отпушти својот тим за односи со јавноста поради премногу негативен публицитет. Сега глумицата си најде нова ПР агенција. На Амбер Херд ѝ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кој стои зад патувањето на ВИЛИЈАМ и КЕЈТ на Карибите: Ниеден фустан не е случаен, ниедно движење не е непредвидено!

Еспресо
Зад секоја кралска турнеја се крие високо ефикасна организациска машинерија: година на подготвителна работа, проследена со „теренски операции“. Турнејата е надгледувана од лојален тим кои...
СценаХороскоп

ХОРОСКОПСКИ ПАРОВИ кои креативно се надополнуваат

Igor
Постојат такви луѓе кои како да се родени за да работат заедно, во тим, и притоа да постигнат неверојатни резултати. Еве за кои парови се...