23.8 C
Скопје
12:12 - 10 август, 2022

Ознака : Бахами

Видео Свет Слајдер Сцена

КЕЈТ И ВИЛИЈАМ на првото патување по пандемијата меѓу контроверзии и танц: „Принцот има ритам во крвта!“

Еспресо
Војводите од Кембриџ пристигнаа во Белизе во саботата на првата кралска турнеја по пандемијата. Официјално патувањето е организирано за прослава на платинестиот јубилеј, но изгледа...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Пепелта од легендарниот Шон Конери ќе се врати во неговата родна земја – Шкотска!

Васко Спасоски
Легендарниот актер Шон Конери (Sean Connery), првиот Џејмс Бонд (James Bond), почина на 31 октомври во 90-та година од животот во семејната куќа на Бахамите....