23.8 C
Скопје
12:26 - 10 август, 2022

Ознака : танц

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) Прво појавување во јавност на Џејда Пинкет Смит по скандалот на Вил Смит: Златен секси фустан и смела „гола“ глава!

Еспресо
Џејда Пинкет-Смит прват се појави во јавност после инцидентот на нејзиниот сопруг Вил Смит на Оскарите. Таа позираше со Шонда Рајмс и Деби Ален.  ...
Видео Свет Слајдер Сцена

КЕЈТ И ВИЛИЈАМ на првото патување по пандемијата меѓу контроверзии и танц: „Принцот има ритам во крвта!“

Еспресо
Војводите од Кембриџ пристигнаа во Белизе во саботата на првата кралска турнеја по пандемијата. Официјално патувањето е организирано за прослава на платинестиот јубилеј, но изгледа...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ВАКА ИЗГЛЕДАА ДОБРИТЕ СТАРИ ВРЕМИЊА: Буш игра на руска песна, Путин му честита за танцот!

Еспресо
Поранешниот американски претседател Џорџ Буш веројатно се надевал дека оваа снимка ќе остане засекогаш во некојаси архива и никогаш нема да „исплива“. Имено, објавено е...
Народ гледа Слајдер

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТЕН ТАНЦ НА ЗМИИ ЗА ВРЕМЕ НА СИЛЕН ДОЖД ВО ТЕНКАСИ: Неверојатно видео од Индија

М.Р.
На социјалните мрежи се рашири интересно видео објавено од Сридар Вембу, извршен директор на Zoho Corporation. Тој објави видео од змии како танцуваат. „Неверојатен танц...
Еспресо Женски печат Слајдер

ЈОВАНО, ЈОВАНКЕ: Авторски танцов перформанс на Јована Зајкова вечерва во МКЦ

Еспресо
Вечерва, со почеток од 21 часот во МКЦ (сала 25 Мај) ќе се одржи втората изведба на „Јовано, Јованке“ – авторски танцов перформанс на Јована...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) МОНИКА БЕЛУЧИ ВО „ТАНЦ СО ЅВЕЗДИТЕ“: Ќе ви застане здивот, погледнете како танцува една од најсензуалните жени во светот

Еспресо
Италијанската глумица се појави и танцуваше на популарното шоу „Танц со ѕвездите“, во италијанското издание кое се емитува на Раи 1. Актерката имала задача во текот на...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

РАЗГОВОР СО ЕЛИЗАБЕТ КОЛЕВСКА: Танцот ѝ покажаува на жената во зрело доба дека „вистинската жена“ е сè уште будна

Јасмина Кантарџиева Димков
Државниот универзитет во Сао Паоло неодама објави обемно научно истражување според кое редовното практикување танц за време на менопаузата, три пати неделно, може да генерира позитивни ефекти поврзани...
Ви Препорачуваме Македонија Секојдневие Слајдер

„Celebrate Life“, 10-ти јубилеј – Не заборавајте да танцувате!

Ј. К. Д.
По повод 10-годишниот јубилеј на унисекс етикетата „Celebrate Life“ на графичкиот дизајнер Горан Костовски – ind.o.g, деновиве излезе новата ограничена серија Don’t forget to dance (Не заборавајте...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Ќе ви се замати во умот кога ќе видите како „меша“ Марјана Станјковска на хитот на Џеј Ло и Малума! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Покрај тоа што важи за една од најзгодните „риби“ на македонската естрада, водитеката Марјана Станојковска е позната и по своите танцувачки способности. Особено во тоа...
Балкан Слајдер Сцена

Од танцот на пејачката Едита нема да ви биде добро: Таа го спушти телефонот подолу и … (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Едита Арадиновиќ ги покажа своите танцувачки способности на песната „Жена на султанот“, песна која е огромен хит кај нашите северни соседи. Дека токму оваа песна...