Tag : вежбање

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џеј Ло и нејзиниот вереник објавија одлична идеја за тренинг во пар: Нејзините стомачни мускули се во прв план! (ВИДЕО)

Еспресо
Еден од најфит паровите на светот, Џенифер Лопез и Алекс Родригез, заедно тренираат и тоа е тајната на нивниот квалитетен однос. Тие се поврзуваат со...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Урнебесно видео: Марија Шерифовиќ сакаше да вежба, а тој се обиде да се качи врз неа! (ВИДЕО)

Еспресо
Една од најпознатите пејачки во регионов, Марија Шерифовиќ објави видео на кое се обидува да вежба, но во тоа ја спречува нејзиниот домашен миленик. На...
Ви Препорачуваме Сцена Убавина

Поради ова Ким Кардашијан се смета за една од најзгодните жени на светот! (ФОТО)

Еспресо
Фитнес тренерот Мелиса Алкантара откри како Ким Кардашијан постојано работи напорно во теретана за да има идеален задник и перфектни нозе. View this post on...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Плус-сајз манекенка одлучила да ослабе и тргнала во теретана: Снимката е прегледана повеќе од 15 милиони пати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Плус-сајз модел инспирираше милиони фанови кога ја сподели снимката на социјалната мрежа „Тик Ток“ на која се гледа како почнала да вежба. Ана О’ Брајан...
Ви Препорачуваме Здравје Медицина

Руски доктор советува: Високиот притисок не се лекува со таблети!

Васко Спасоски
Професорот Сергеј Бубновски еднаш едвај се спасил од болест. Успеал да се извлече, но не со помош на лекови, туку со сопствен систем на лекување...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Наташа Беквалац прекрасна и совршена дури и додека вежба! (ФОТО)

Еспресо
Наташа Беквалац е една од најпознатите балкански пејачки и со текот на годините постојано добива пофалби за својот изглед. View this post on Instagram Da...
Еспресо Жена Магазин

Познатата актерка го пронајде совршениот баланс помеѓу мајчинството и вежбањето! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерката Хилари Даф минатата година роди девојче, има и 7-годишен син, а не крие ни дека ужива во мајчинството додека води здрав живот. Хилари важи...
Лајфстајл Сцена

ЈА КРИТИКУВААТ БИДЕЈЌИ Е ПРЕСЛАБА: Селин Дион на раб на анорексија

Igor
На еден од своите последни настапи, Селин Дион со изгледот ги шокираше обожавателите. Тие сметаат дека таа никогаш не била послаба од ова што е...
Лајфстајл Сцена

За неа годините се само бројка: Погледнете го провокативното „вежбање“ на Мадона (ВИДЕО)

Igor
Што и да направи, кралицата на попот, Мадона секогаш привлекува големо внимание. Неодамна таа на својот Инстаграм профил сподели видео на кое сакаше уште еднаш...
Сцена Хороскоп

ИДЕАЛНА ДИЕТА ЗА ВАШИОТ ЗНАК: Лавовите право во теретана, Раковите само лесна храна

Igor
Дознајте на кој режим на исхрана или вежбање (или нивна комбинација) треба да се придржувате според вашиот хороскопски знак. Следете ги советите и имајте успешна...