18.8 C
Скопје
22:56 - 19 мај, 2024

Ознака : теретана

БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

(ВИДЕО) Анастасија Ражњатовиќ во теретана: Гени, но и напорни вежби за витко тело

М.Р.
Ќерката на Светлана Цеца Ражњатовиќ, покрај бројните деловни обврски, активно се грижи и за својата линија. Анастасија сериозно си ја сфати работата, па годината ја...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) НЕЗГОДА ВО ТЕРЕТАНА: Девојката бара помош, а билдерите се мачат да ја „спасат“!

М.Р.
На социјалните мрежи кружи видео од необична незгода снимена во теретана во Калифорнија. На видеото може да се забележи како прамен од косата на една...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ТАМАРА Тодевска СЕ ПОТИ во ХЕЛАНКИ од колекцијата на КИМ КАРДАШИЈАН: Пејачката напорно вежба со својот тренер!

М.Р.
За фит тело треба да се вежба преку целата година не само три месеци пред летениот одмор. Нашата позната пејачка Тамара Тодевска е вистински пример...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) НЕЗГОДА ВО ТЕРЕТАНА: Косата ѝ се заплетка во машината за вежбање и сите се собраа да и помогнат

М. Р.
На социјалните мрежи кружи видео од необична несреќа снимена во теретана во Калифорнија во која косата на една девојка се заглави на една од машните...
UncategorizedБалканСлајдерСцена

КАРЛЕУША ЈА НАПУШТИ СРБИЈА, А ДУШКО СЛАВИ РОДЕНДЕН БЕЗ НЕА: Таа пее во Дубаи, тој го вежба згодното тело

Еспресо
Фудбалерот Душко Тошиќ денес слави роденден. На социјалните мрежи се објавуваат честитки од неговите колеги и пријатели, прикачувајќи заеднички фотографии со него. Додека Душко слави,...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО: Додека вежба мисицата Кристина се снима од птичја перспектива!

Васко Спасоски
Познатата мисица и поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, Кристина Димитријевска речиси целото свое слободно време го поминува во теретана. И резултатите и тоа како...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Убавиот изглед не „паѓа“ од небо: Погледнете како се поти Накова во теретана!

Васко Спасоски
Очигледно не е само до гените. За совршена форма на вашето тело треба и да се испотите како што тоа го прави познатата манекенка Александра...
Наши ФациСлајдерСцена

Видео: Погледнете што прават Лозано и Стефан од „Некст Тајм“ во теретана! Едниот вежба, додека другиот…

Васко Спасоски
Познатиот пејач Стефан од рок-дуото „Некст Тајм“ на својот профил на Инстаграм сподели интересно видео, каде покрај него во главната улога е ѝ неговиот колега...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО: Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, Кристина не излезе од теретана – резултатите се очигледни!

Васко Спасоски
Манекенката Кристина Димитријевска, односно поранешната сопруга на поп-пејачот Даниел Кајмакоски може да се пофали со совршена фигура. Ваквиот изглед е благодарение на нејзината упорност и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ФОТО| По операцијата на срцето веднаш им се врати на старите страсти – „Те молам, само немој во теретана“

Васко Спасоски
Холивудската ѕвезда и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер (73) ѕвездата од многу акциони филмови на крајот на октомври го оперираше срцето, а веќе сега...