20.8 C
Скопје
18:56 - 30 мај, 2024

Ознака : рапер

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо
Данзел Силос, холандскиот рапер кој се прослави како Биџидаго, беше убиен во Амстердам во неделата наутро. Биџидаго е пронајден изрешетан на сред улица, во близина...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Јала Брат падна од бината: Фановите шокирани на концерт во Паг

Еспресо
Популарниот рапер Јала Брат доживеа несреќа за време на настап на хрватскиот остров Паг. Имено, тој настапуваше со колегата Буба Корели, а во моментот кога...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Kој е мистериозното момче „Фред“ на Ким Кардашијан: „Уште еден познат рапер“

Еспресо
„Сингл“ милијардерката откри дека има средби со човекот кој за сега го нарекува „Фред“ на истото место во Њујорк каде порано уживала во „тајните вечери“...
СветСлајдерСцена

Раперот Пи Диди му плаќа на Стинг по 5.000 долари дневно за прекршување на авторски права: „Љубов за мојот брат“

Еспресо
Раперот Пи Диди (53) го користел синглот на Стинг од 1983 година Every Breath You Take во неговата песна од 1997 година I’ll Be Missing...
СветСлајдерСцена

Шестгодишниот син на раперот Фло Рида паднал од прозорецот од петти кат: Детали за страшната несреќа

Еспресо
Единствениот наследник на американскиот рапер паднал од прозорец од голема висина и за чудо преживеал.   View this post on Instagram   A post shared...
Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Македонец од Чикаго го живее својот сон: Рапува со познати американски рапери и на македонски јазик

Еспресо
Алеĸсандар Петров, ака Vukac MC, само што не благослови со уште еден бенгер, овој пат во соработĸа со уметниците од Чиĸаго Real AP и Tay...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Убиецот од масакрот во Чикаго е рапер со уметничко име „Разбуди се“: „Моите постапки ќе бидат храбри. Знам што да правам. Тоа е мојата судбина” се зборови од неговата нова рап песна

Еспресо
По новиот хорор во САД што вчера се случи на најсветата парада во земјата, на 4 јули, за Денот на независноста, фатен е убиецот и...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Српскиот рапер РАСТА конечно е слободен: ЕВЕ каде право отишол!

еспресо
Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста денес околу 10 часот бил пуштен на слобода. Веднаш по симнувањето на алката, Раста во придружба на пријател тргнал кон...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЗНАТ РАПЕР ИЗБОДЕН СО НОЖ: Нападнат зад сцената од група мажи по што подлегнал на повредите

С.Б.
Раперот „Drakeo The Ruler“ бил избоден со нож за време на одржувањето на музичкиот фестивал „Once Upon A Time In LA“. Тој беше пренесен во...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) РАПЕР ВГРАДИЛ ДИЈАМАНТ ОД 24 МИЛИОНИ ВО ЧЕЛОТО: Обожавателите му го откорнале

Еспресо
Лил Узи Верт, раперот познат по тоа што носи розов дијамант во форма на солза среде челото, вели дека истиот тој дијамант се олабавил кога...