1.8 C
Скопје
01:56 - 30 март, 2023

(Видео) Новиот танц на Ивана Нол ги „збудале” социјалните мрежи

Секое светско првенство има свое обележје по кое гледачите го памтат. На Светското првенство во 2022 година, хрватската манекенка Ивана Нол го зазеде централното место. Нејзината појавност и шарм навивајќи и позирајќи на стадионите, заедно со извонредниот настап на нејзината репрезентација (трето место) ја направија Нол еден од најистакнатите моменти во Катар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

Моќта на социјалните мрежи е “отскочна даска” за сите инфлуенсерки да добијат внимание од публиката. Светското првенство може да го промени животот на еден фудбалер, а во овој случај животот на Ивана се сврте за 180 степени.

Од нејзиното појавување на Светското првенство, нејзиниот Инстаграм профил порасна на 3,5 милиони следбеници.

Сега, таа го покажува својот живот полн со луксуз, опкружена со познати личности и фудбалери.

Хрватицата објави сензуално видео како танцува низ улиците на Лондон. Ивана дошла во Лондон специјално за да присуствува на лигашката утакмица на Арсенал.
Како што се очекуваше, видеото брзо стана вирално и за неколку минути имаше повеќе од 100.000 лајкови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

Инаку пред Лондон Ивана престојуваше во Турција па и оттаму ги поздрави своите верни фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....