Tag : сандали

Инспирација и совети

Сандали кои се омилени меѓу дамите од кралските дворци, а нивната цена е многу пристапна (ФОТО)

Еспресо
Овие сандали кралските дами редовно ги носат во лето… Кралицата Летиција за многумина е една од дамите со најмногу стил, а пред неколку дена е...
Инспирација и совети

Повторно се враќа трендот кој направи „хаос“ во модниот свет и ги подели мислењата! (ФОТО)

Еспресо
Кога се појавија на модната сцена предизвикаа поделени мислења и лавина од коментари. Додека некои жени ги обожаваа, други ги сметаа како одраз за лош...
Балкан Сцена

Зарем немаш пари за нови сандали? Луна Џогани на снимање во искинати штикли! (ФОТО)

Еспресо
Тесниот златен фустан ја истакна нејзината женствена фигура, а затегнатите нозе ги мамеа воздишките на присутните. Со оглед дека наскоро ни пристигнува новата 2020 година, познатите...
Живот

ОБОЖАВАТЕ САНДАЛИ? Средете ги стапалата во два едноставни чекори

Igor
Грубата кожа на стапалата освен што е естетски проблем, може да предизвика и многу болки доколку почне да пука. Негата на стапалата е задолжителна преку...
Сцена

Им пркоси на критичарите: Џесика Алба во сандали од кои жените не се одвојуваат! (ФОТО)

Igor
Џесика Алба (38) се појави во една парфимерија во Милано облечена во летна варијанта која ги воодушеви минувачите, а на себе ги носеше и добро...
Сцена

4 најпопуларни видови на сандали за ова лето (ФОТО)

Igor
Според модените трендови кои ги налага модниот свет и трендсетерките ги идентификувавме четирите видови на сандали кои се најпопуларни и најрелевантни за ова лето, вклувајќи...
Живот

Голи сандали: Ова е најголемиот моден тренд за ова лето! (ФОТО)

Igor
Овие сандали се многу елегантни, но не и многу практични… Британскиот „Vogue“ веќе ги нарече најголемиот тренд за летото 2019, кога станува збор за обувките,...
Живот

Три грешки кои ги правите кога купувате сандали со штикла

Igor
Како и за сè друго во животот, така и при изборот на сандали со високи потпетици може да се направат грешки. Од друга страна, убавиот...
Сцена

Не помисливме дека тие ќе станат тренд, но и тоа се случи: Сандали кои наскоро ќе ги освојат улиците на Скопје

Igor
Тие се доказ дека модата повторно се враќа… Можеби пред неколку години би се насмеале кога некој би ни кажал дека сандалите на лепенки повторно...
Живот

Како да ги подготвите стапалата за сандали – Оваа маска ќе го реши вашиот проблем!

Igor
Уште малку отворените сандали ќе станат неизоставен моден детаљ, но за да ги носите со гордост, ќе мора да ги подготвите стапалата. За таа цел...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian