Tag : стапала

Инспирација и совети

Топлите стапала го чуваат здравјето: Да ги разладите стaпалата е исто како да го разладите коренот на некоја билка, тоа ќе се одрази на целиот систем

Еспресо
Да ги разладите стaпалата е исто како да го разладите коренот на некоја билка, тоа ќе се одрази на целиот систем На средишниот дел од...
Живот

Направете си купка од јаболков оцет за вашите стапала и уживајте во благодетите од неа

Igor
Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси,...
Сцена Убавина

НАПРАВЕТЕ САМИ смеса која ќе го реши проблемот со СУВИ И ИСПУКАНИ СТАПАЛА

Igor
Во лето, кога сакаме да носиме отворени обувки и сандали, испуканите петици може да бидат голем естетски проблем. Кожата е сува, понекогаш ја менува бојата,...
Живот

ОБОЖАВАТЕ САНДАЛИ? Средете ги стапалата во два едноставни чекори

Igor
Грубата кожа на стапалата освен што е естетски проблем, може да предизвика и многу болки доколку почне да пука. Негата на стапалата е задолжителна преку...
Сцена Убавина

Јапонска техника: Потопете ги стапалата во овој раствор и исчистете го телото од сите отрови

Igor
Во нашето тело постојат бактерии и отрови кои треба да се отстранат навреме, во спротивно ќе предизвикаат здравствени проблеми и сериозни болести. Една од најефикасните...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian