10.8 C
Скопје
04:34 - 23 мај, 2024

Ознака : уживајте

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: Уживајте ова попладне – Листа со хит празнични песни, објавени оваа година!

Еспресо
Декември е месецот во кој лесно почнуваме да влегуваме во празничниот дух, ја китиме елката и се подготвуваме за новогодишните и божиќните празници. Духот се...
Секојдневие

Уживајте повторно во туширањето: Трик со кој лесно, брзо и евтино да го одзатнете тушот!

Еспресо
Тоа ужасно чувство кога после напорниот работен ден ќе посакате да се истуширате, ќе пуштите вода од тушот, а тој повеќе ќе жубори и прска...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Одиме на Борнео – Уживајте во луксузното одморалиште Galapaya Resort

Еспресо
Луксузното одморалиште „Galapaya Resort“ е прекрасно место вгнездено во островот Борнео. Одморалиштето располага со 121 вила, идилични златни плажи, опколено е со прекрасна прашума, а...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Жени уживаjте! Кијану Ривс ги соблече гаќите на плажа, а папараците го уловија (ФОТО)

Еспресо
Актерот Кијану Ривс за новогодишните празници одлучил да оди на патување со својот мотор за кој е општо познато дека го обожава. Целосно сам, Кијану...
Дестинации и Дегустации

Тор­та со тиква (РЕЦЕПТ)

Igor
Сос­тојки: 3 кг тиква 4 јајца 3 ла­жи­ци гриз 10 ла­жи­ци ше­ќер 800 мл млеко 2 ла­жи­ци масло 2 ке­сич­ка ци­мет Под­го­товка: На нај­круп­на­та стра­на...
Секојдневие

Направете си купка од јаболков оцет за вашите стапала и уживајте во благодетите од неа

Igor
Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси,...
Дестинации и Дегустации

Најубавите крцкави пилешки крилца (ВИДЕО)

Igor
Сакате нешто вкусно и брзо за готвење, имаме одлична идеја за вас, пробајте го овој одличен рецепт. Најдобрите крцкави пилешки прсти всушност се прават со...
Секојдневие

Уживајте во секое залче: Страмболи – Пица завиткана во ролат (РЕЦЕПТ)

Igor
За ова интересно јадење ќе ви биде потребно малку повеќе време но верувајте дека се исплати.. Состојките се сосема опционални, така што можете да го...
Дестинации и Дегустации

Превкусен леден чоколаден десерт (РЕЦЕПТ)

Igor
Леден десерт во кој ќе уживаат сите членови на семејството Потребни состојки: 4 жолчки 40 г шеќер во прав 150 г чоколадо со топен лешник...