Ознака : Пилешки

Гастро марифети

Најубавите крцкави пилешки крилца (ВИДЕО)

Igor
Сакате нешто вкусно и брзо за готвење, имаме одлична идеја за вас, пробајте го овој одличен рецепт. Најдобрите крцкави пилешки прсти всушност се прават со...
Гастро марифети

Поховани шницли од рерна: Месо меко како путер! (РЕЦЕПТ)

Igor
Потребно ви е: 1 пилешки гради, 3 јајца, 200 грама брашно, 200 грама презла, масло, сол, бибер, 3 лажици кисела павлака. Подготовка: Месото истолчете го,...
Гастро марифети

Сочни полнети пилешки ролнички, нема да можете да им одолеете

Igor
Сочните пилешки ролнички полнети со шунка, кулен и кашкавал обложени со крцкава сланина, со сигурност ќе се прилагодат на сечиј вкус. Дури и оние кои...