Ознака : меко

Секојдневие

Пенасти крофни од рерна: Меко тесто полно фил! (РЕЦЕПТ)

Igor
Кога ќе го подготвите овој десерт куќата ќе ви мириса на дом… Потребно е: 200 мл млеко, 20 гр квасец, 1 лажица шеќер, 1 лажичка...
Гастро марифети

Поховани шницли од рерна: Месо меко како путер! (РЕЦЕПТ)

Igor
Потребно ви е: 1 пилешки гради, 3 јајца, 200 грама брашно, 200 грама презла, масло, сол, бибер, 3 лажици кисела павлака. Подготовка: Месото истолчете го,...