Tag : поховани

Кујна Сцена

Совршени крцкави грицки: Поховани печурки (РЕЦЕПТ)

Igor
Нема да му одолеете на вкусот на ова интересно предјадење… Состојки: – 500 гр свежи шампињони – 100 грама брашно – 2 јајца – 50...
Кујна Сцена

Поховани шницли од рерна: Месо меко како путер! (РЕЦЕПТ)

Igor
Потребно ви е: 1 пилешки гради, 3 јајца, 200 грама брашно, 200 грама презла, масло, сол, бибер, 3 лажици кисела павлака. Подготовка: Месото истолчете го,...
Жена Кујна Магазин

Неверојатно вкусни поховани тиквички (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor
Подготвила: Марија Донева Состојки: 2 тиквички средна големина 4 јајца 150 грама пармезан 3 лажици сусам 5 лажици презла 3 лажици брашно Сол и масло...