38.8 C
Скопје
13:52 - 18 јули, 2024

Ознака : тиквички

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Крем супа од тиквички и босилек, „а ла минут“ ручек за комплетно задоволство

Еспресо
Најдобар ручек е оној кој не треба да го пржите, варите, печете…Оваа кремаста супа од тиквички ќе ви дојде како спас по стресниот работен ден,...
Дестинации и ДегустацииХрана

Пот­пе­че­ни ма­ка­ро­ни со тик­вич­ки и си­рење

Еспресо
Сос­тојки: 500 гр ма­ка­рони 10 гр сол 100 мл мас­ло за ја­дење 2 тик­вички 500 гр крав­јо си­рење 200 мл ки­се­ла пав­лака 3 јајца Под­го­товка:...
Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Превкусна брза пита од тиквички и сланина

Еспресо
Ќе ве освои со вкусот, но и со едноставноста на подготвувањето. Ако сте за лесен, брз ручек, дегустирајте ја питата со тиквички и сланина. Од...
Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Најлесен рецепт за превкусна крем супа од тиквички

Еспресо
Тиквичките се совршена летна намирница која може да се подготвува на различни начини. Може да се похува, да се исече на ленти и да се...
Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Хармоника тиквички, рецепт кој мора да го пробате

Еспресо
Тиквички подготвени на поинаков начин. Уживајте во неповторливиот вкус. Од намирници потребно е – 2 тиквички со средна големина, 100 грама шунка или сланина, 150...
Дестинации и ДегустацииХрана

Летна тава од рерна: Тиквички со пармезан и јогурт

Еспресо
Повкусно и не може да биде. Лесно летно главно јадење карактеристично за медитеранската кујна. Потребни намирници 4 тиквички, 2 млади компири, 200 мл јогурт, 60...
Дестинации и ДегустацииХрана

Супер идеја за денешниот ручек – Потпечени тиквички со неколку вида сирење

Еспресо
Мала промена во вашето секојдневие – сигурни сме дека одамна не сте подготвиле ваков ручек… Состојки: 200 грама рикота сирење 100 грама рендан пармезан 1...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ИСКОРИСТЕТЕ ЈА сезоната на тиквички со овој лесен и летен рецепт!

Еспресо
Максимално искористете ја сезоната на тиквички! Оваа лесна и летна паста е совршен избор ако ви се јаде нешто свежо, а плус многу е брза....
Дестинации и Дегустации

Пот­пе­че­ни ма­ка­ро­ни со тик­вич­ки и си­рење

Igor
Сос­тојки: 500 гр ма­ка­рони 10 гр сол 100 мл мас­ло за ја­дење 2 тик­вички 500 гр крав­јо си­рење 200 мл ки­се­ла пав­лака 3 јајца Под­го­товка:...
Дестинации и Дегустации

Полнети тиквички со пилешко месо (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 3 главици кромид 3 чешниња лук 5 тиквички 3 парчиња пилешко филе црвен пипер сол црн бибер кечап 200 мл кисела павлака 200 гр...