Tag : макарони

Живот

НАЈЛЕСЕН РЕЦЕПТ за бела пита од макарони

Igor
Овој рецепт за бела пита од макарони е идеален за појадок или за вечера, прелесно се прави, а вкусот е одличен. Потребни состојки: 500 гр...
Кујна Сцена

Брз, лесен и вкусен ручек за денес – Макарони со кулен и топен кашкавал

Igor
Доматен сос, кулен, топен кашкавал и многу јаглехидрати од макарони, веројатно ќе се согласите дека звучи одлично. Па како можете да го направите овој рецепт?...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian