20.8 C
Скопје
01:20 - 18 јуни, 2024

Ознака : доматен сос

Дестинации и Дегустации

Добар сос може да го „спаси“ вашиот ручек: Најздодевното јадење многу повкусно и неодоливо

М.Р.
Од наједноставниот лесен цитрусен индонезиски сос до американскиот сос за скара, мудар избор како само еден додаток на петочниот ручек може да го направи и...
UncategorizedВи ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

МИНИ ЌОФТИЊА ВО ДОМАТЕН СОС И МАКАРОНИ – Од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Барате одлична идеја за тоа што да подготвите за вечера или за утрешниот ручек? Овие мини ќофтенца искомбинирани со доматен сос и мини макарони се...