24.8 C
Скопје
15:17 - 13 август, 2022

Ознака : Давор Панчевски

Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Ви треба проверен и докажан рецепт за трилече?  – од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Постапката ја поедноставувам со тоа што користам купечки карамел за трилече, а комбинацијата на три  различни млека е она што го прави овој колач толку...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Од кујната на Давор Панчевски: Рецепт за Павлова (Пуслица) торта

Кате Божиновска
Со доаѓањето на летната сезона сите сакаме нешто свежо и не премногу калорично. Павловата торта со јагоди за мене е идеалниот десерт за жешките денови....
Uncategorized Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

МИНИ ЌОФТИЊА ВО ДОМАТЕН СОС И МАКАРОНИ – Од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Барате одлична идеја за тоа што да подготвите за вечера или за утрешниот ручек? Овие мини ќофтенца искомбинирани со доматен сос и мини макарони се...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

РЕСАНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ – торта за „итни случаи“ од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ресана торта – уште се нарекува „торта за итни случаи“. Тоа се сите оние мигови кога имате потреба од благо, но немате време или пак...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ГРЧКА ТОРТА – Неодолива, вкусна и незаменлива! Рецепт на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Подгответе ја оваа превкусна Грчка торта и споделете ја со Вашето семејство и пријатели, посебно кога ќе дојде време за прослави и родендени. Потребни состојки:...
Uncategorized Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

СВИНСКИ БУТ НА НАЈВКУСЕН НАЧИН: Рецепт од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ништо повкусно од сочен свински бут прелиен со глазура од сенф и мед. Љубителите на месо ќе бидат воодушевени од овој рецепт кој е совршен...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ+ВИДЕО) ЧОКОЛАДНА БАКЛАВА: За своја душа и за гости!

Кате Божиновска
Имаме само еден збор за оваа чоколадна баклава – ПРЕВКУСНО! Овој десерт одлично се надополнува со шолја јако турско кафе и дефинтивно Ви препорачуваме да...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) ПОСНА КРЕМ САЛАТА ЗА ПОСНИ ПРАЗНИЧНИ ТРПЕЗИ: Превкусен рецепт од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Салатата е брза и лесна за подготовка, со само неколку состојки кои ги имате дома. Овој пат ви даваме предлог посна салата за престојните празнични...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ДАВОР ПАНЧЕВСКИ: Декоративна и вкусна – кралска погача идеална за слава, Нова година и Божиќ

Кате Божиновска
Ако барате вкусен специјалитет за вашата празнична трпеза, ви предлагаме да направите вкусна погача, која има феноменален вкус и меко мирисно тесто, ќе ве освои...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ВИДЕО) ОД КУЈНАТА НА ДАВОР ПАНЧЕВСКИ: Домашен бејлис готов за 10 минути

Кате Божиновска
Направете го популарното Бејлис во домашни услови и разгалете се со кремастиот вкус на млеко и кафе. Секогаш можете да го споделите или подарите на...