24.8 C
Скопје
14:25 - 6 јуни, 2023

Ознака : трилече

Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Ви треба проверен и докажан рецепт за трилече?  – од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Постапката ја поедноставувам со тоа што користам купечки карамел за трилече, а комбинацијата на три  различни млека е она што го прави овој колач толку...
Ви Препорачуваме

Највкусниот десерт на Балканот: Еве како сами да си направите ТРИЛЕЧЕ!

Васко Спасоски
Трилечето е омилениот десерт на многумина, а еве како да го приготвите сами вашиот колач од соништата… Состојки: – 6 јајца – 100 г шеќер...