6.8 C
Скопје
02:12 - 21 април, 2024

Ознака : домашен

Дестинации и Дегустации

Зошто не треба да јадете тазе леб?

М. Р.
Мирисот на тазе печено лебче е неодолив. Асоцира на дом, топлина, вкусна гозба и пријатни моменти покрај семејната трпеза. Тазе испечениот леб ве мами веднаш...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ДОМАШЕН ЧАЈ ЗА СЛАБЕЕЊЕ ОД САМО ТРИ СОСТОЈКИ: Пијте го наутро по станување, резултатите се видливи по една недела!

Еспресо
Три филџани од овој чај дневно помагаат за слабеење, особено на критичните зони како што се стомакот и колковите. Состојки – зелен чај, цимет и...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО) ОД КУЈНАТА НА ДАВОР ПАНЧЕВСКИ: Домашен бејлис готов за 10 минути

Кате Божиновска
Направете го популарното Бејлис во домашни услови и разгалете се со кремастиот вкус на млеко и кафе. Секогаш можете да го споделите или подарите на...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО) РЕЦЕПТ ОД КУЈНАТА НА ДАВОР ПАНЧЕВСКИ: Домашен бурек кој се подготвува за 15 минути  

Кате Божиновска
Викенд е период кога може да уживате во вкусот на превкусен домашен бурек подготвен со готови кори. Бидете сигурни дека ќе го зачувате овој рецепт,...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТ) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ: Највкусниот домашен ајвар по рецепт на баба

Ј.К.Д
Сезоната на зимници е во тек. А на наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“...
Здрави навики

ВИДЕО: Домашен тренинг кој дава одлични резултати – Го затегнува и обликува секој мускул на телото!

Еспресо
Овој дваесет-минутен тренинг ќе го преобликува целото ваше тело… Овој тренинг ги активира сите мускули на телото, го покренува метаболизмот и го започнува процесот за...
Секојдневие

Препородете го својот имунитет со овој домашен тоник

Еспресо
Лукот го прави секое јадење повкусно, а исто така го подобрува и нашето здравје. Вистина е дека сировиот лук е моќен природен лек. Тој може...
Здрави навики

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Еспресо
Кокосовото масло е едно од најкористените природни масла кои можете да ги користите, а сода бикарбоната е силен пилинг за лицето, па така заедно се...
СветСцена

Тагата во домот на познатиот актерски пар

Еспресо
Во домот на Мајкл Даглас (75) и Кетрин Зита Џонс овие денови владее тага. Како што објави славната актерка, тие останале без нивниот домашен миленик...
Здрави навики

Како со помош на лимон да го решите проблемот со сува кожа?

Igor
Пресечете го лимонот и истискајте ги и двете половини. Ставете ги двете половинки на масата и во нив ставете ги лактите и притискајте лесно околу...