Tag : помага

Сцена Убавина

Како со помош на лимон да го решите проблемот со сува кожа?

Igor
Пресечете го лимонот и истискајте ги и двете половини. Ставете ги двете половинки на масата и во нив ставете ги лактите и притискајте лесно околу...
Лајфстајл

5 одлични причини – Еве зошто е добро почесто да имате секс!

Igor
Сексот може да ви го подобри расположението, да го поттикне имунолошкиот систем, па дури и да ве разубави. Ова се само дел од причините зошто...
Здравје

Овој чај помага во топењето на масните наслаги?!

Igor
Зелениот чај повторно е во центарот на вниманието. Освен што изобилува со антиоксиданси, се најде и на листата „производи за слабеење“. Поради своите прехрамбени и...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian