12.8 C
Скопје
18:31 - 28 февруари, 2024

Ознака : даглас

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Еспресо
Актерот Кирк Даглас кој почина на 5 февруари оваа година, според пишувањето на „Mirror“ своето богатство од 60 милиони долари го оставил во добротворни цели....
Филм и ТВ

Постојано ги бакнуваше и им зборуваше дека ги сака: Последни фотографии на Кирк Даглас со семејството (ФОТО)

Еспресо
Крик Даглас отсекогаш се гордееше со своето бројно семејство и често го истакнуваше тоа како свој најголем успех во животот. Покојниот актер има четворица синови,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кетрин Зита Џонс се збогува со Кирк: Веќе ми недостасуваш!

Еспресо
Кетрин и Кирк меѓусебно многу се почитуваа, заедно доаѓаа на јавни случувања, a неретко објавуваа и заеднички фотографии. Таа на доделувањето на Златниот глобус 2018...
СветСцена

Тагата во домот на познатиот актерски пар

Еспресо
Во домот на Мајкл Даглас (75) и Кетрин Зита Џонс овие денови владее тага. Како што објави славната актерка, тие останале без нивниот домашен миленик...
СветСцена

Кетрин Зита Џонс несакајќи му ја пресече ногата на Мајкл Даглас (ФОТО)

Еспресо
Актерката Кетрин Зита Џонс на Инстаграм за Божиќ објави семејна фотографија од одморот во Зимбабве. Наместо насмеаните лица на Кетрин и Мајкл Даглас и нивните деца, синот Дилан и ќерката Карис, на фановите им „падна во...
Uncategorized

Легендарниот Кирк Даглас го прослави 103-от роденден (ФОТО)

Слободен печат
Роден како Исур Денијелович Демски, тој е син на неписмени руски мигранти, а ги има одиграно некои од најпознатите улоги во филмската историја, од Спартак...
ЛајфстајлСцена

„Делуваш толку старо”: Фотографија од Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас предизвикала лавина од коментари (ФОТО)

Igor
Холивудскиот пар Кетрин Зета Џонс (49) и Мајкл Даглас (74) веќе 19 години се во складен брак, а секој слободен момент го користат да уживаат....
ЛајфстајлСцена

Кетрин Зита-Џонс во гламурозна креација го засени својот сопруг (ФОТО)

Igor
Гламурозната велшанка Кетрин Зита-Џонс каде и да се појави постојано е во центарот на вниманието, па нешто такво слично се случи и на тематската роденденска...
ЛајфстајлСцена

Ѕирнете во МЕДИТЕРАНСКИОТ РАЈ од 30 милиони долари: МАЈКЛ ДАГЛАС ја продава својата ВИЛА на егзотичниот остров (ФОТО)

Igor
За некој иден купувач вилата на Мајкл Даглас e вистинско парче рај на земјата! Мајкл Даглас сака да ја продаде својата куќа на островот Мајорка...