Ознака : збогува

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Хари и Меган блеснаа во црвено – Парот полека но сигурно се збогува од кралските должности (ФОТО)

Еспресо
Принцот Хари ја одработи својата последна задача како генерал на кралската морнарица, па на службениот прием во Ројал Алберт Хол во Лондон дојде со сопругата...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кетрин Зита Џонс се збогува со Кирк: Веќе ми недостасуваш!

Еспресо
Кетрин и Кирк меѓусебно многу се почитуваа, заедно доаѓаа на јавни случувања, a неретко објавуваа и заеднички фотографии. Таа на доделувањето на Златниот глобус 2018...
Лајфстајл Сцена

Дупер се збогува со Мартина и Авалон

Igor
Веста за раскинувањето на договорот меѓу Авалон и македонската група Дупер, во која главни „актери“ беа Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечовски, и која...