Дупер се збогува со Мартина и Авалон

Веста за раскинувањето на договорот меѓу Авалон и македонската група Дупер, во која главни „актери“ беа Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечовски, и која Авалон ја објави претходно, сега е потврдена и од страната на бендот.

Тие на својата Фејсбук страна, покрај црната насловна фотографија, објавија и натпис во кој се поздравуваат со едниот свој член, Мартина Баракоска, поради ненадминливите разлики, како што велат, и го потврдуваат раскинувањето на договорот со Авалон.

Бендот во последната година беше вистинска светла точка на нашата сцена, тие се прославија со песната „Не сум твој тип“ која веднаш по емитувањето стана хит, а заедно ги изработија и нумерите „Тело за на ТВ“ и „Ние сме 2“.

Последната песна од нивната заедничка соработка е објавена токму денес на YouTube каналот под наслов „Пробај да ми бидеш“.

Слични објави

Актерката ПРЕСРЕЌНА, дознала дека е бремена во петтата деценија од животот

Igor

Видео хороскоп 27 јуни 2019, четврток

Igor

Посни чоко бомбици со бадеми

Igor

Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша провокативно во новиот „џунгла стил“ (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп 02.10.2019 среда, Раковите ги очекуваат проблеми, Овните ќе влетаат во авантура

Igor

Остави Коментар

дванаесет + осум =

Слични објави

Меган постојано го допира грбот на Хари, а стручњаците за говор на телото откриваат што сака да постигне со тоа

Еспресо

ФОТО: Кој смее, а кој не смее да биде инфлуенсер: Миа, Александра и Јелена се жалат дека не им е лесно!

Еспресо

Кајли Џенер и Криси Тиген со провокативни видеа на Инстаграм ги оставија своите фанови без зборови! (ВИДЕО)

Еспресо

Анабела ја прозиваа дека НАЈДОБРО ЈА ОТВОРА УСТАТА и дека и ќерка ѝ ја научила на тоа, а сега таа на сите им ги ЗАТВОРИ УСТИТЕ (ВИДЕО)

Igor

Само една тенка лента на задникот: Карлеуша позира во минијатурно бикини и покажа каде би сакала да биде во овој момент! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Турската султанка заедно со италијанскиот заводник!

Еспресо