500 жени открија топ 3 секс пози кои ги доведуваат до оргазам

Резултатите би можеле пријатно да ве изненадат.

Нема потреба да ја научите Кама Сутра напамет за да ја доведете жената до оргазам. Всушност, воопшто не ни морате да бидете исклучително креативни.

500 читателки на Women`s Health учествуваа во анкета во која наведоа три пози кои најчесто ги доведуваат до оргазам, а овие топ 3 секс пози на сите им се добро познати.

Станува збор за каубојка, односно кога таа е горе (35 %), doggy style, односно кучешката поза (25 %) и мисионерската поза кога мажот е горе (23%).

Погледнете ги сликовито позите, веруваме дека добро ги познавате и преземете акција!

1.Каубојка

2.Doggy style

3.Мисионерска поза

Слични објави

Македонската ,,Мерцедес мама” бара донација од 100 000 долари (ФОТО)

Igor

ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ тргнува во училиште, нејзиниот распоред на часови ќе ве изненади

Igor

Револуционерниот омот на „Бјело дугме“: Девојката со голите гради добила шлаканица од момчето (ФОТО)

Igor

Кристијано Роналдо ја најави свадбата со суператрактивната Џио (ФОТО)

Igor

Курирката го изгубила накитот на Рита Ора вреден 4 милиони долари

Igor

Со провокативна фотка го стресе Инстаграм – Погледнете ја згодната Лејла Рамковска (ФОТО)

Igor

Остави Коментар