Ознака : кирк

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Еспресо
Актерот Кирк Даглас кој почина на 5 февруари оваа година, според пишувањето на „Mirror“ своето богатство од 60 милиони долари го оставил во добротворни цели....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кетрин Зита Џонс се збогува со Кирк: Веќе ми недостасуваш!

Еспресо
Кетрин и Кирк меѓусебно многу се почитуваа, заедно доаѓаа на јавни случувања, a неретко објавуваа и заеднички фотографии. Таа на доделувањето на Златниот глобус 2018...
Uncategorized

Легендарниот Кирк Даглас го прослави 103-от роденден (ФОТО)

Слободен печат
Роден како Исур Денијелович Демски, тој е син на неписмени руски мигранти, а ги има одиграно некои од најпознатите улоги во филмската историја, од Спартак...