03:01 - 23 јуни, 2024

Ознака : цели

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтимаЛајфстајлСлајдер

Патот кон себе: Поставување цели

Чувството „јас тоа го направив“, го подигнува нивото на серотонин во организмот, но и го охрабрува поединецот дека тој автономно и самостојно преку своите одлуки...
АстроЛајфстајлСлајдерХороскоп

Дневен хороскоп за 18 декември: Направете сè што е потребно за да ги остварите своите цели

Еспресо
ОвенНечии објаснувања звучат неразумно и не ги исполнуваат вашите основни критериуми, а вие упорно се обидувате да постигнете подобра позиција. Но, на деловната сцена, постојат...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Еспресо
Актерот Кирк Даглас кој почина на 5 февруари оваа година, според пишувањето на „Mirror“ своето богатство од 60 милиони долари го оставил во добротворни цели....
Секојдневие

На­мач­кај­те тиква на ли­цето

Igor
До­кол­ку сте ку­пи­ле по­го­ле­мо ко­ли­чес­тво тиква, ос­вен тоа што од неа мо­же­те да под­гот­ви­те од­ли­чен де­серт, но и глав­но ја­дење, сло­бод­но мо­же­те да ја ис­ко­рис­ти­те...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Го криеше ЦЕЛИ ДВЕ ГОДИНИ: Анастасија Ражнатовиќ ја објави првата ФОТОГРАФИЈА со дечкото Ѓорѓе!

Igor
Ќерката на Цеца Ражнатовиќ приватниот живот и врската со Ѓорѓе, со кој е цели две години, ја чува далеку од очите на јавноста. Анастасија Ражнатовиќ...